Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Kácovští zvýšili výstav, jejich pivu pomáhají regiony

Pivovar Hubertus v Kácově počítá se stavbou vlastní sladovny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivovar Hubertus v Kácově počítá se stavbou vlastní sladovny. | foto: Pivovar Kácov

Podnik Hubertus v Kácově loni uvařil 33 tisíc hektolitrů piva, což je o pětinu víc než v roce 2014. Pomohl hlavně jih republiky. Majitelé chtějí letos vyrobit ještě o sedm tisíc hektolitrů víc.

Podle Václava Matějky, obchodního ředitele kácovského pivovaru, zůstává hlavní odbytiště na Kutnohorsku, v Posázaví a Praze. Co se týká exportu, vedle Slovenska se Hubertus postupně dostává i na britský a švédský trh. Celkově šlo loni na export zhruba 1650 hektolitrů nepasterizovaného.

„Nicméně abychom uspokojili i vzdálenější destinace, budeme výhledově asi muset k pasterizaci přistoupit. Ovšem pouze pro exporty do vzdálenějších míst,“ plánuje Matějka. Během letoška přijdou s novou edicí lahvového piva Hubertus. „Chceme obalovou techniku kompletně vyměnit, korunkou počínaje přes vlastní brandovou láhev až po novou etiketu,“ doplňuje obchodní ředitel.

Dlouhodobější vize počítá se vznikem sladovny, dnes Kácov stejně jako většina ostatních českých a moravských menších pivovarů nakupuje důležitou surovinu v regionálních sladovnách. Kácovský podnik se proto bude muset rozrůst. I kvůli blízké řece Sázavě, která často zaplavuje sklepy. „Když je spodní ležácký sklep náhodou zaplavený a nemůžeme odtud stáčet pivo, tak máme pořád ten horní, který nám na tu dobu stačí,“ popisuje Matějka „krizový“ scénář.

Pivovar v Kácově byl založen v roce 1457, současný majitel David Hořejší areál koupil v roce 2001. Roční obrat se pohybuje kolem sta milionů korun.

,
Premium

Unikátní test čtyř typů motorů: Elektromobil se nevyplatí, vede klasika

Test 4 ruzných typů motorů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

O elektromobilitě se hodně mluví, ale v běžném provozu se takové auto nevyplatí. Jak je na tom hybrid oproti benzinu a...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.