Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Vedra ve výčepech? Pije se spíš limo a voda

Pivo

  5:03
Vlna tropických teplot, která nyní postupuje Českem, zvyšuje prodej limonád a minerálek. Výtoč piva se tolik nezvyšuje, prohlašují oslovení výrobci. Přesné ekonomické dopady vlivu horka zatím nemají.

I když se obecně pije v létě více piva, při extrémních teplotách jeho spotřeba nestoupá, tvrdí Kateřina Krásová z Plzeňského Prazdroje. Při minulé vlně veder na začátku července měl Prazdroj kvůli novému zásobovacímu systému problémy s distribucí, pivo do řady míst nedorazilo. „Systém je v provozu, vychytáváme poslední detaily, aby všechno fungovalo jako před jeho implementací,“ doplňuje Krásová.

Pivovar Staropramen zase uvádí, že prodeje narůstají i během vyloženě horkých dnů, lidé však pivo pijí až večer. „Za teplého počasí prodeje piva obvykle narůstají v řádu procent,“ podotkla za Staropramen Denisa Mylbachrová.

Desítky procent pro Kofolu

„Během teplých dnů se prodeje zvyšují v řádu desítek procent,“ sdělila mluvčí Kofoly Jaroslava Musilová. Podle majitele společnosti KOLI Pavla Vavrušky roste obecně v letních měsících odbyt sudové točené limonády. „Během extrémních teplot se zvyšuje poptávka po limonádě zhruba dvojnásobně,“ pokračuje.

Podle vyjádření zástupců společnosti Karlovarské minerální vody si ve vedrech spotřebitelé kupují víc nealkoholické nápoje. Spotřebitelé nejčastěji volí přírodní minerální a pramenité vody včetně ochucených, uvedl Pavel Novák ze společnosti. V horku jde na odbyt hlavně neperlivá a neochucená voda, dodal ředitel stáčírny pramenitých vod Toma Natura Pavel Vacek.

 

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!