12. června 2017 15:47 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

Vzhůru na Hrad! Festival nabídne degustaci 140 druhů piva

Minipivo na Pražském Hradě, rok 2016. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Minipivo na Pražském Hradě, rok 2016. | foto: petLidovky.cz

PRAHA  Pražský hrad, konkrétně Střelecká cesta pod Královským letohrádkem, přivítá o víkendu šestý ročník Festivalu minipivovarů - degustační přehlídky vybraných nejmenších výrobců piva u nás. Kromě 66 českých minipivovarů se letos představí i 4 z Maďarska.

Na festivalu se v pátek a v sobotu 16. a 17. června odpoledne (od 14 do 20 hodin, druhý den od 12 do 20 hodin) představí na 140 druhů piva 33 různých stylů z celé republiky od 66 českých minipivovarů - od Chebu až po Ostravu a také 4 zahraniční. Ty budou v letos z Maďarska.

Minipivovary, které se akce zúčastní, jsou členové Českomoravského svazu minipivovarů a představí se jak ti dlouholetí, tak i někteří noví.

„Českomoravský svaz minipivovarů funguje šest let a letos se také koná šestý ročník festivalu. Od začátku fungování svazu jsme nevzali ani korunu z dotací či podpor. Naše filozofie je od začátku taková, že jsme chtěli prokázat životaschopnost svazu a teprve poté můžeme požadovat nějaké peníze na činnost. Festival minipivovarů na Pražském hradě je nekomerční záležitostí a v podstatě všechny jeho ročníky byly ztrátové, což dokazuje, že ekonomický výsledek není účelem. Tím je prezentace minipivovarů,“ říká Jan Šuráň, prezident pořádajícího Českomoravského svazu minipivovarů.

Festival minipivovarů na Pražském hradě je v České republice výjimečnou akcí. Jedná se o degustační festival, takže nejde o to prodat a vypít co nejvíce piva. Tomu odpovídají i sotva decilitrové skleničky, které jsou v ceně vstupenky.

Kompletní přehled zapojených minipivovarů

Českomoravský svaz minipivovarů uvedl kompletní seznam těch, které se na Hradě představí. Každý z nich vybere svá dvě nejlepší piva, až na pivovar U Fleků, jelikož vaří pivo jen jedno:

Pivovarský dům, Břevnovský klášterní pivovar, Zvíkov, Pivovar Kozlíček, Zábřeh Pikard Ostrava, Kyjovský pivovar, Štiřínský pivovar, U Fleků + nealko pivo, U Medvídků, Šumavský pivovar Vimperk, Permon Sokolov, Rodinný pivovar Bravůr, Městský Podorlický pivovar, Pivovar Matuška, Antoš Slaný, Želivský klášterní pivovar, Řemeslný pivovar Morava, Pivovar Lipan Dražíč, Jihlavský radniční pivovar, Starokladenský pivovar, Herold Březnice, Bad Flash, Svatokopecký pivovar, Pivovar Zhůřák Nepomuk, Akciový pivovar Letiny, Pivovar Purkmistr Černice, Pivovar a palírna Žlebské Chvalovice, Pivovar Labuť Litoměřice, Pivovar U Supa Praha, Městský Pivovar Štramberk, Pivovar Kozlovice, Pivovarský dům Ostrava, Pivovar Kocour Varnsdorf, Zichovecký pivovar, Rodinný Pivovar Hendrych, Novoměstský pivovar Praha, Beer Factory, Pivovar Sv. Norbert Strahov, Pivovar Krušnohor, Chmelařský Institut Žatec, Pivovar Hostomice, Pivovar Mazák Dolní Bojanovice, Pivovar Harrach Jelínkova vila, Karlovský pivovar Pod Pralesem, Pivovar Faltus Česká Třebová, Pivovar U 3 Růží, Pivovar Nomád, Zámecký pivovar Chyše, Pivovar Mayzus Chotoviny, Pivovar Kroměříž Maxmilian, Pivovar Tišnov, Pivovar Plasy, Rožnovský pivovar, Pivovar Hrádek – Slavičín, Loď Pivovar Praha, Stulpner a Karásek Chomutov, Pivovar Lužiny, Pivovar Továrna Slaný, Pivovar Uhříněves, Pivovar Clock Potštejn, Zámecký pivovar Frýdlant, Minipivovar Šnajdr, Podřipský rodinný pivovar, Pivovar Husar, Velický Bombarďák, Pivovar Kamenice.

Pivovary z Maďarska: MLR Szent András, MLR Serforrás, MLR Horizont, MLR Kapucinus.

red

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz