17. ledna 2017 14:27 Lidovky.cz > Relax > Pivo a pivovary

World Beer Idol 2017: Zvítězil tmavý silák ze Španělska

Degustace při World Beer Idol 2017 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Degustace při World Beer Idol 2017 | foto: World Beer Idol Lidovky.cz

ZICHOVEC Zichovecký minipivovar a Továrna Slaný hostily druhý ročník mezinárodní degustační soutěže World Beer Idol. V konkurenci piv z 15 zemí se celkovým vítězem stal Imperial Russian Stout ze španělského pivovaru Arriaca.

Silné pivo s více než 10 procenty alkoholu Imperial Russian Stout ze španělského pivovaru Cervezas Arriaca se stalo o prvním lednovém víkendu vítězem napříč všemi kategoriemi při druhém ročníku mezinárodní degustační soutěže World Beer Idol.

V prostředí Zichoveckého pivovaru a pivovaru Továrna Slaný soutěžila piva z 15 zemí a mezinárodní zastoupení měla i degustační komise.

V té kromě českých pivních znalců jako je například prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň nebo emeritní sládek z pražského pivovaru U Fleků Ivan Chramosil zasedl například i Brit Tim Webb (autor světového atlasu piv), americký publicista Joe Stange nebo italský propagátor řemeslného piva, Maurizio Maestrelli.

„Vůbec první ročník World Beer Idol proběhl před rokem a považovali jsme ho tak trochu za zkušební. Nastavili jsme si procesní řád degustací a vše si důkladně otestovali. A myslím, že jdeme správnou cestou. Vzorků jsme letos měli dvojnásobek,“ říká zakladatel a pořadatel soutěže Jakub Veselý.

Uspěli i Češi - Náchod a Svijany

Celkem bylo uděleno 7 zlatých, 11 stříbrných a 19 bronzových medailí. Nejvíce ocenění, konkrétně dvě stříbrné a pět bronzových medailí, si odváží bavorský pivovar Schwarzbräu, následovaný pivovarem Pravda Beer Theatre z ukrajinského Lvova, vedeným americkým sládkem Cory McGuinessem.

Z českých pivovarů na zlaté ocenění dosáhlo pšeničné pivo z náchodského Primátora. Stříbrnou a bronzovou pozici osadily i vzorky z pivovaru Svijany.

petMiroslav Petr

Najdete na Lidovky.cz