Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Vyrazte na dovolenou na filmové ostrovy. V Řecku zpívala Meryl Streepová a Angelina Jolie tu hledala poklady

Když produkce filmu Mamma Mia hledala ideální lokaci pro natáčení, prý začali tím, že sjížděli na You Tube stovky, ba tisíce videí a fotek z různých částí zeměkoule. Pohled filmařů se zastavil až na snímcích řeckého fotografa Vangelise Beltzenitise, který kromě toho, že fotí dechberoucí svatby na Santorini, rád sdílí i fotografie ze svého rodného ostrova Skopelos. A bylo rozhodnuto. | foto: Marcela Rusňáková

Premium Doporučujeme
Mamma mia, here I go again… zpívá se v jednom z nejznámějších hitů legendární skupiny ABBA. A také ve stejnojmenném filmovém muzikálu. Ne náhodou si pro jeho natáčení filmaři vybrali Skiathos a Skopelos ze souostroví Sporady, které patří k těm nejzelenějším v Řecku.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Většina scén filmu se točila na větším ostrově Skopelos (95 km2). Ten je považovaný za takřka nedotčený ostrov, který ještě naplno nezasáhl turistický ruch. Nemá vlastní letiště, dostat se sem dá jen lodí ze sousedního Skiathosu. Právě ten tak bude i snadněji dostupnou destinací pro dovolenou.

Kde musíte mít respirátor a kolik vás bude stát večeře? Co byste měli vědět před cestou do Řecka

A ochuzení tu rozhodně o nic nebudete. Skiathos je maragdový ostrov plný vinohradů, piniových a olivových hájů a borovicových lesů, které sahají až k plážím. Zelené borovice v kontrastu s tyrkysově modrým mořem vytvářejí dojem dokonalého ráje na zemi. „Na své si zde přijde snad úplně každý. Od sportovně založených jednotlivců až po rodiny s dětmi,“ potvrzuje Blanka Hrubá, ředitelka Travel Family.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se