Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Ikona sociálních sítí, která nestárne. Co omlazuje Saskii Burešovou a jak se o sebe stará?

Saskia Burešová | foto: MAFRA

Premium Rozhovor
Nikdy by ji nenapadlo, že orloj televizního pořadu Kalendárium bude roztáčet třicet let. Televizní legenda, moderátorka Saskia Burešová o základně svých mladých fanoušků, nové roli modelky i kosmetických fintách, jimiž dovádí k dokonalosti svůj osobitý styl.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Naposledy jsme se potkaly se Saskií Burešovou před čtyřmi lety. Pozvala mě k sobě domů, a jako bych se ocitla ve slavném Kalendáriu. Stejné kožené křeslo a v něm perfektně upravená hlasatelská ikona, která mluví svým nezaměnitelným hlasem. Klidně, bez přeřeků, s bohatou zásobou pikanterií. Za tu dobu, co jsme se neviděly, se toho hodně změnilo. Saskia brzy oslaví 76. narozeniny, a i když ráda vyrazí na chalupu, kde se kochá veverkami a srnkami, dámou v důchodu rozhodně není.

„Já jsem pro každou legraci,“ směje se a z obličeje si odhrne své půvabné lokny. Nejenže ji baví dávat Kalendáriu – jak sama říká – zábavný kabátek, ale také spolupracuje s designérem brýlí Ondřejem Vicenou a na rádiu Expres moderuje pořad o hudebních výročích. Nalaďte si ji každé pondělí večer. Stojí to za to! Jak to, že Saskia nenosí jméno svého muže a proč si na začátku jejich vztahu přišla jako Bridget Jonesová? Jaké to pro ni bylo, zmizet kvůli mateřství z televizních obrazovek? A chodí vůbec někdy jen tak v culíku?

Povězte: Jak tráví léto Saskia Burešová?
Dříve, když se uvolnily poměry, jsem byla ráda, že jsme mohli s manželem vyrazit do zahraničí. Co se týče velkoměst, měla jsem veliké resty, které jsem musela dohonit. Takže jsme se vypravili do Říma, Londýna, Paříže, Benátek, Barcelony. Mám ráda spíše poznávací výlety, získávat rozhled. Moře je samozřejmě nádherné, ale je to záležitost odpočinková, a já se přiznám, že jsem strašně akční člověk. Já moc dlouho na té pláži nevydržím. To už vymýšlím, kam bychom se mohli jet podívat. V poslední době nás ovšem zabrzdil covid, takže u moře jsem nebyla asi čtyři roky. A nepojedu ani letos.

Já si své soukromí strašně chráním. Třináctou komnatu?! Mnohokrát jsem ji odmítla! Nemám Instagram, nemám Facebook, ale záměrně! Ne že bych to neuměla, já to nechci.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
první měsíc jen za 1 Kč

Roční

490
890 Kč
Předplatit
+ 6 měsíců zdarma oproti měsíčnímu předplatnému
+ online televize Telly
na 90 dní zdarma

Dvouleté

1 690
Předplatit
+ 5 měsíců zdarma oproti měsíčnímu předplatnému
+ online televize Telly
na 90 dní zdarma

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 30 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se