Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Esprit

Dokonalá těla, touha po vítězství a adrenalin. Sportovní hvězdy táhnou i ve světě hodinek

Summer McIntosh foto: TAG HeuerLidovky.cz

Sportovní hvězdy už dávno nedělají reklamu jen funkčnímu oblečení, teniskám či nutričním drinkům. Stále častěji se stávají ambasadory i hodinářských značek. Naposledy tři atlety přivítal brand TAG Heuer.
  16:00

Síla, vytrvalost, rychlost, přesnost. A silné emoce. Základna věrných fanoušků. Tím vším disponují sportovní hvězdy, pro jejichž výkony je v mnohém právě měření času zásadní. Vždyť vítězí jen ten nejrychlejší, a tak spolupráce mezi hodinářskými manufakturami a špičkovými sportovci dává jasný smysl.

Pravděpodobně byste tak jen těžko hledali značku, která by neměla ve svém portfoliu ambasadorů vedle hereckých hvězd i nějakou tu osobnost ze světa sportu. Samozřejmě výjimky v podobě Patek Philippe či Vacheron Constantin existují, ale upřímně spočítali bychom je na prstech jedné ruky.

Letsile Tebogo.

Portfolio sportů, které hodinářské brandy sponzorují, je stejně široké jako toto odvětví samotné. Tenis, golf či jachtaření jsou vyhledávané pro svou eleganci a výjimečnost. Mezi největší sponzory těchto disciplín patří švýcarský gigant s korunou v logu Rolex.

Motosport zase přitahuje spojením technické dokonalosti vozů, maskulinního prostředí světa rychlých aut i jeho tvrďáckých hrdinů. S fenomenálním jezdcem F1 Lewisem Hamiltonem tak spolupracuje například švýcarská značka IWC Schaffhausen.

Bez ocelových hodinek ani ránu. Louis Vuitton představil nový model Tambour a ambasadora Bradleyho Coopera

V poslední době září stále jasněji cyklistické hvězdy (Tudor či Breitling) a fotbalisté, kteří patří vedle basketbalových stars k největším sběratelům luxusních hodinek i v osobním životě. IWC Schaffhausen tak v létě přivítala pod svá křídla Sam Kerrovou, fotbalistku, jež je od roku 2019 kapitánkou australského reprezentačního týmu, Breitling se pyšní hvězdou první velikosti, blonďatým Norem Erlingem Haalandem.

Opomíjená nezůstává ani atletika: Usain Bolt je spjatý s extravagantní značkou Hublot, pozadu nezůstává ani nezávislá manufaktura Richard Mille, jejíž hodinky jsou pro sportovce přímo vyráběny a její ambasadoři je nosí nejen v civilu, ale i během sportovních výkonů

Fredrick Lee Kerley.

Koncem srpna představila tři nové sportovní ambasadory i manufaktura TAG Heuer, jež je historicky spjata díky svým přesným a kvalitním chronografům (slavný model Carrera mimochodem letos oslavuje šedesátiny) zejména s motosportem.

Ale kdeže loňské sněhy jsou. Hodinky TAG Heuer bude od letoška nosit i americký sprinter Fred Kerley, majitel stříbrné olympijské medaile z běhu na 100 metrů z roku 2021, jenž je schopen sto metrů urazit v čase pod 10,80 vteřin. Mladý sprinter Letsile Tebogo pochází z Botswany a patří k největším sprinterským nadějím dneška. Trojici ambasadorů doplňuje neméně úspěšná žena – kanadská plavkyně Summer McIntosh.