Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Azteca: kulaté barevné dobrodružství

Azteca přináší atraktivní grafiku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Azteca přináší atraktivní grafiku. | foto: GameTop.comReprofoto

Některé hry si svým geniálním nápadem zajistí nesmrtelnost. Například Tetris, Arkanoid a nyní už i typ her, které nejspíše znáte z mobilních telefonů pod názvy Zuma nebo Luxor. Nyní jsme se dočkali jejich freewarového zpracování.

I když nápad sestavovat barevné kuličky do trojic není nijak extra originální, stačí pár drobných modifikací a rázem před sebou máme zbrusu novou hru a hodiny zaručené zábavy.

Azteca

Jde jen o to, že zdrojové barevné kuličky se pohybují v korytech. A to tak dlouho, dokud nedosáhnou svého cíle, což pro vás znamená konec hry. Proto musíte chytrým způsobem vystřelovat další kuličky tam, abyste vytvořili co nejdelší stejnobarevné řetězce.

Azteca

Tu a tam se za odměnu dočkáte nějakého bonusu. Asi nejzábavnější bývají nejrůznější rakety umožňující zkrátit délku hada pomocí hrubé síly a tak dále. Velkou dynamiku do hry vnáší proměnlivý tvar koryt, který vás přinutí nejenom bez rozmyslu střílet, ale i plánovat, předvídat a strategicky uvažovat.

Azteca

Azteca má podobně jako ostatní podobné hry dvě zásadní výhody: svým líbivým vzezřením a nenáročností se zalíbí širokému okruhu hráčů. Někteří z nich si pak na ní vytvoří dík ohromné hratelnosti až patologický návyk. Takže pozor.

Domovská stránka projektu

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?