Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

Nejlepší bluetooth sluchátka

Motorola S805 - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Motorola S805 - ilustrační foto. | foto: MotorolaReprofoto

Bezdrátové headsety byly původně vyvinuty pouze pro telefonování, ale díky rozvoji technologie bluetooth dnes dokážou poskytnout kvalitní hudební zážitek a ovládat některé funkce mobilu na dálku. Které z nich jsou ty nejlepší?

S nástupem hudebních mobilů vzrostl u mnoha uživatelů také požadavek na kvalitní sluchátka, která by bylo možné k telefonu připojit. Jak jste si určitě všimli, mobilních telefonů se zabudovaným standardním 3,5mm jack pro připojení libovolných sluchátek je na trhu stále jako šafránu, a obskurní řešení v podobě další mezisoučástky – tzv. audio redukce neboli hudebního adaptéru – více či méně snižuje použitelnost telefonu coby hudebního přehrávače. Pokud také patříte mezi odpůrce kabelů a hudbu ve svém mobilu byste si rádi vychutnali bezdrátově, přinášíme vám přehled těch nejlepších bluetooth sluchátek. Hned ze začátku vás ale musíme varovat – abyste si hudby užili opravdu plnými doušky, tzn. ve stereo kvalitě, musí váš mobil podporovat bluetooth profil A2DP.

Nokia BH-903
Bezdrátový headset BH-903 patří ve své kategorii k tomu nejlepšímu, co lze dnes pořídit. Aby také ne. Vždyť za cenu 4 tisíc korun, za niž se tato náhlavní souprava prodává, v současnosti koupíte slušně vybavený 3G telefon či dokonce nový smartphone. A co že je na této malé nenápadné krabičce, z níž vystupují dva kablíky zakončené sluchátky, tak výjimečného? V prvé řadě je to OLED displej, který informuje o stavu spárovaného zařízení, zmeškaných událostech či přehrávané skladbě a pomocí něhož se také dostanete do seznamu zmeškaných, přijatých a odchozích volání. Hudební přehrávač v mobilu se na dálku ovládá pomocí tlačítek pod displejem, samozřejmostí je aktivace hlasového vytáčení. Nokia BH-903 má v sobě rovněž vestavěné FM rádio s RDS, takže kvůli příjmu signálu už nemusíte svůj telefon párovat s dodávanými sluchátky většinou nepříliš valné kvality.

Cena: 4 000 Kč

Nokia BH-604
Nokia BH-604 spadá do třídy robustních uzavřených sluchátek, která nejčastěji spatříte na hlavách DJů a jiných náročných posluchačů. Sluchátka jsou vyvedena v elegantním stříbrno-černém provedení, díky bohatému polstrování a možnosti nastavení šířky mostu by neměla vadit ani při delším nošení. Model BH-604 je vybaven všemi potřebnými bluetooth profily pro vyřizování hovorů – headset a handsfree a samozřejmě také pokročilým audiem A2DP. Pro ovládání hudebního přehrávače implementoval výrobce do zařízení několik tlačítek, která se spolu s dalšími funkčními prvky nacházejí na levém reproduktoru, kde spatříte i informační LED diodu. Nabíječka k BH-604 je kompatibilní s ostatními telefony Nokia, na jedno nabití mohou sluchátka hrát až 20 hodin.

Cena: 2 400 Kč

Motorola S9-HD
Sport a hudba k sobě neodmyslitelně patří a toho si je vědoma i Motorola, která (nejen) pro sportovce vytvořila stylový a zároveň odolný headset s označením S9-HD. Tato verze vychází z úspěšného modelu S9, který dokonce na loňském veletrhu spotřební elektroniky CES získal ocenění za svůj neotřelý design. Novinka s přídomkem HD se původní „es devítce“ velmi podobá, inovace bychom spíše hledali uvnitř. Především přibyla technologie SRS WOW pro lepší požitek z prostorového zvuku, vylepšeny byly i špunty sluchátek, aby lépe izolovaly okolní ruch. Sluchátka vážící 32 gramů mají důmyslně zakomponovanou baterii do týlního mostu, která podle výrobce umožní až 6 hodin poslechu hudby na jedno nabití. Hudební tlačítka pro ovládání přehrávače se nacházejí po obou stranách v oblasti spánků.

Cena: 1 200 Kč

Motorola S805 Bluetooth DJ
Motorola byla jedním z prvních výrobců, který dopřál svým zákazníkům pořádná sluchátka k jejich mobilním telefonům. Pevnou součástí S805 je masivní polstrovaný můstek, který se dá prodloužit díky výsuvnému mechanismu. Každé mušli dominuje vždy jedno velké ovládací tlačítko – na levé straně pro hlasové vytáčení a příjem/ukončení hovoru, na straně druhé pro spouštění a pozastavení přehrávače. Informace o stavu headsetu podává modré podsvícení hudebního tlačítka. Pokud budete chtít přeskakovat mezi skladbami nebo měnit hlasitost, lze tak učinit otáčením gumových oblouků na vnějších stranách jednotlivých reproduktorů. Motorola S805 vydrží hrát na jedno nabití 17 hodin, nabíjení probíhá přes miniUSB konektor. Velkou výhodou modelu S805 je možnost připojení kabelu s koncovkou 3,5mm jack. Tím pádem lze sluchátka použít i s MP3 přehrávači a jinými zařízeními, která nepodporují bluetooth.

Cena: 800 Kč

Sony Ericsson HBH-DS980
Sony Ericsson, který se velkou měrou zasloužil o rozmach hudebních mobilů a se svými Walkmany slaví velké úspěchy, má ve svém portfoliu i mnoho zajímavého hudebního příslušenství. Mezi top headsety rozhodně patří elegantní model HBH-DS980, jehož čelní strana je z lesklého materiálu připomínajícího zrcadlo. Pod ním se ukrývá OLED displej, který je vidět v aktivním režimu. Displej standardně zobrazuje přehrávanou hudbu, stav baterie a údaje o volání. Ergonomická sluchátka se vyznačují vysokou zvukovou kvalitou a nabízejí digitální redukci hluku pro pohodlné vyřizování hovorů. Bezdrátový headset lze připojit k více zařízením najednou, podporováno je i automatické párování. Přes hmotnost pouhých 27 gramů nabízí až 6 hodin volání nebo poslechu hudby.

Cena: 2 000 Kč

HBH-DS980

Sony Ericsson HBH-DS220
Dalším vytříbeným hudebním příslušenstvím k mobilnímu telefonu od švédsko-japonského výrobce je bezdrátový headset s kódovým označením HBH-DS220. Ten se od výše uvedené náhlavní soupravy liší především v tom, že má v sobě zabudovaný 3,5mm jack, takže s ním můžete používat svoje vlastní sluchátka, kdyby vám náhodou nevyhovovala ta špuntová. Headset HBH-DS220 se prodává celkem ve dvou barevných variantách: černé a červené. Jeho hmotnost bez připojených sluchátek činí pouhých 13 gramů, při nichž dokáže hrát až 6 hodin. O stavu zařízení a hudebních skladbách informuje malý černobílý displej. Bezdrátová sada rovněž podporuje digitální redukci hluku z okolí a konektivitu s několika zařízeními naráz. Snadné přichycení k oděvu je možné díky praktické sponě. 

Cena: 1 500 Kč

HBH-DS220

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...