Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie -2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Věda

V americké Virginii byl nalezen dvouhlavý had, vědci bojují o jeho přežití

Dvouhlavé mládě Ploskolebce amerického. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvouhlavé mládě Ploskolebce amerického. | foto: J.D. Kleopfer (Virginia Department of Game and Inland Fisheries)

PRAHA/Waynesboro  Dvojhlavé mládě hada ploskolebce amerického objevil na svém pozemku neznámý obyvatel v severní Virginii. Unikátního tvora předal odborníkům z Virginijské herpetologické společnosti, kteří nyní bojují o jeho přežití.

„Volně žijící dvouhlaví hadi jsou velmi výjimeční protože nežijí dlouho,“ sdělil dle serveru CNN  jeden z expertů J.D. Kleopfer.

20.září 2018 v 21:27, příspěvek archivován: 23.září 2018 v 22:32

VIDEO: Video Facebook JD Kleopfer 20. 9. 2018 21:27

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Na základě vyšetření centra ve městě Waynesboro, kde se had momentálně nachází, plyne, že levá hlava je dominantnější. Je aktivnější a více reaguje na podněty. Nacházející se v ní dvě průdušnice, dva jsou i jícny. Obě hlavy sdílí srdce a jeden pár plic. Z anatomického hlediska by podle expertů bylo pro zvíře výhodnější konzumovat potravu ústy v pravé hlavě, druhá je však převládající a zvíře by tedy k pojídaní potravy, kterou tvoří převážně malí savci a plazi, používalo právě tu.

Mládě ploskolebce amerického je během péče herpetologů skryto veřejnosti. Pokud však přežije, poputuje do zoologické zahrady. V budoucnosti by si tak náštěvníci mohli tohoto výjimečného hada, který může v dospělosti dorůst až do délky 80 centimetrů, prohlédnout v rámci vzdělávací expozice.

Do mého soukromí nikomu nic není, říká moderátorka Světlana Witowská

Světlana Witowská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Profesionálka každým coulem, ale také matka… Právě touha strávit se svým synem více času ji před časem přiměla k...

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Jiří Rusnok (19. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!