13. prosince 2010 16:11 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

5 nejsledovanějších videí roku. Vítězí song o násilnické kauze

Píseň Bed Intruder Song! se stala nejsledovanějším videem na Youtube. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Píseň Bed Intruder Song! se stala nejsledovanějším videem na Youtube. | foto: Reprofoto

NEW YORK Píseň namixovaná z televizního rozhovoru o případu znásilnění je nejsledovanějším neoficiálním videoklipem za rok 2010 na serveru YouTube. Podívejte se na nejúspěšnější videa roku:

Píseň Bed Intruder Song! vznikla z interview, ve kterém čtyřiadvacetiletý student z Alabamy Antoine Dodson mluví o pokusu o znásilnění, jehož obětí se stala jeho sestra. Jeho slova do hudební podoby přetavili newyorští hudebníci Evan a Michael Gregoryovi.Píseň podle agentury AP na serveru kolovala ve dvou verzích. Lidé si je pustili více než 61milionkrát. Song je k dispozici na iTunes. O zisk se bratři Gregoryovi dělí s Dodsonem. "Požehnání přichází na zapřenou," řekl dříve Dodson agentuře AP.Druhý největší úspěch mělo u návštěvníků YouTube video s parodií na song Tik Tok zpěvačky Keshy, který měl více než 50,6 milionu spuštění.Třetím je píseň popové divy Lady Gaga Paparazzi v podání teprve třináctiletého Greysona Chanceho, jehož někteří podle AP již začali srovnávat s Justinem Bieberem.Do nejsledovanější desítky se dostaly záběry z internetového seriálu o mluvícím ovoci Annoying Orange, reakce kameramana na "dvojitou duhu" nebo upoutávka k filmu Twilight sága: Zatmění z populární filmové hororové řady.

YouTube do tohoto žebříčku nezařadil oficiální hudební videoklipy. Desítku v takovém případě vede Justin Bieber, jehož klip k písni Baby má více než 406 milionů zhlédnutí. Zbytek desítky tvoří různé hudební klipy Shakiry, Eminema, Rihanny nebo Lady Gaga.

V Česku vítězí Nightwork a Chuck Norris
O hitech na českém YouTube v prohlášení informovalo české zastoupení americké internetové společnosti Google, která YouTube vlastní.

Podle něj se v roce 2010 stali favority lokální hudební scény kapela Nightwork, slovenský rapper Rytmus a česká hvězda Xindl X. Z reklamních spotů měl v Česku největší úspěch americký herec Chuck Norris nebo chytlavá ta-ta-ta reklama na prodejce nábytku. Úspěch měly také celospolečenské kampaně, například předvolební kampaň Přemluv bábu, nebo kampaň bojující proti rakovině Uděláš to?. Objevil se nový trend, a to video blogování.

Nejhledanější dotazy za rok 2010 byly Lady Gaga, Rytmus a Eminem.Nejrychleji rostoucími dotazy byly Justin Bieber s Baby, Katy Perry a California a na třetím místě Rihanna & Eminem.

ČTK, Lidovky.cz

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?