Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Agentura ztratila cestou do banky peníze, nálezce je za ní dovezl

Magazín

  18:09
VÍDEŇ - Při převozu peněz do Rakouské národní banky vypadl bezpečnostní agentuře ve Vídni z transportního vozu kufr se zhruba 150.000 eur (téměř 3,9 milionu korun). Na vytroušené peníze narazil policista v civilu, který jel náhodou za dodávkou a kufr za ní do banky dovezl.

Eurobankovky foto: Shutterstock

Pracovník zemského kriminálního úřadu ve Vídni jel podle nejmenovaného zdroje agentury po ulici, když před jeho auto vypadla ze zadních dveří dodávky kazeta na peníze.

Muž duchapřítomně zastavil, kufr vzal a vydal se za dodávkou. Navzdory několika pokusům ji zastavit, s ní dojel až k budově rakouské centrální banky, u níž její posádce vypadlé zavazadlo odevzdal.

Mluvčí bezpečnostní firmy Loomis, která peníze převážela, však popřel, že by v kufru bylo 150.000 eur. "Taková částka ani nesmí být takovým systémem přepravována," tvrdí Stefan Ratzenberger. Kolik se uvnitř nacházelo, ale odmítl prozradit.

Velké sumy se podle něj transportují ve speciálních boxech, které mohou společně otevřít pouze řidič a zákazník. Pokud by se do nich chtěla dostat neoprávněná osoba, peníze obarví inkoust a znehodnotí je.

Vinu na ztrátě kufru podle Ratzenbergera nese závada na přepravním vozu.

Jeho zadní dveře nebyly pravděpodobně řádně zavřené, na což za normálních okolností řidiče upozorní varovný signál. Ten ale nefungoval. Pro řidiče dodávky to prý žádné následky nemělo, firma jen nechala zkontrolovat celý vůz, aby se v budoucnu podobná nehoda neopakovala.

Poctivého policistu údajně žádné nálezné nečeká. Podle APA není ani jasné, zda by ho jako státní zaměstnanec vůbec mohl přijmout.

Bezpečnostní agentura Loomis každopádně nemá v posledních týdnech štěstí. V polovině července její vůz ve Vídni podle APA přepadli dva neznámí zloději a odcizili z něj 400.000 eur (přes deset milionů korun).

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat