Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zvláštní znamení červená: Česko slaví Den rovnosti platů

Magazín

  12:00
Červená taška, kabelka a peněženka - to jsou symboly akce Equal Pay Day neboli Dne rovnosti platů. Akce, která má celosvětovou tradici v řadě evropských zemích, se letos počtvrté pořádá i v Česku.
Červená kabelka (ilustrační foto)

Červená kabelka (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Červenou zvolily organizátorky akce, protože tato barva v účetnictví znamená ztrátu. Ženy v České republice totiž vydělávají za stejnou práci méně peněz než muži a rozdíl se neustále zvětšuje.

Equal Pay Day přináší cenné informace a praktické rady, které jsou uplatnitelné při budování a posilování kariéry. Významné manažerky a podnikatelky formou mentoringu poradí ženám, jak postupovat při cestě k úspěchu a k ekonomické nezávislosti.

Mentoring je forma poradenství a podpory poskytovaná zkušenou osobou. Mentor je někdo, kdo ví, jak na to, a je ochotný se o informace podělit. Smysluplné diskuze povedou mentorky - ženy, které mají co říct, uspěly ve svých oborech a zastávají vysoké manažerské pozice jak ve státní, tak v podnikatelské sféře.

Akce se v Česku koná již počtvrté, navštívit ji můžete 24. dubna v pražském hotelu Clarion.

Rohovor s Danou Bérovou, ředitelkou pro rozvoj obchodu analytické společnosti Gartner a soukromou investorkou

Dana Bérová pracuje pro největší světovou analytickou společnost v oblasti ICT Gartner a věnuje se investičním projektům.

Proč jste se rozhodla podpořit akci Equal Pay Day?
Ráda se setkávám s novými lidmi, těší mě, když se můžu o své zkušenosti podělit a jiné získat

Co Vás osobně, v rámci Vaší vlastní kariéry, motivovalo k tomu, být úspěšná?
Motivace se lišila v různých fázích, potřebovala jsem vydělávat peníze, chtěla jsem se učit nové věcí, poznávat svět. Nejvíc mě ale motivuje, když mě práce baví a připadá mi smysluplná.

Co byste vzkázala ženám, které chtějí nastartovat svoji kariéru právě teď?
Věnujte dostatek času hledání a prozkoumání, co vás baví a v čem jste dobrá, vydat se špatnou cestou stojí vždycky hodně sil.

Dana Bérová
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!