10. června 2014 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Američanka utěšuje sirotky vojáků medvídky z uniforem padlých otců

Lisa Freeman ztratila ve válce v Afghánistánu syna. Nyní šije medvídky pro... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lisa Freeman ztratila ve válce v Afghánistánu syna. Nyní šije medvídky pro... | foto: The Matthew Freeman Project/YoutubeReprofoto

Lisa Freemanová z amerického státu Georgia ztratila kvůli válce v Afghánistánu syna. Nyní se snaží pomáhat těm, jež postihla stejná tragédie: dětem zesnulých vojáků šije medvídky z uniforem jejich padlých otců.

Pilot amerických vojenských sil Matthew Freeman byl zastřelen během svého působení v Afghánistánu. Jeho matka Lisa se s úmrtím svého jediného syna vyrovnává porozuhodným způsobem. Z uniforem padlých vojáků šije medvídky, kterými obdarovává rodiny zesnulých.

Projekt nazvaný Matthew Bears se zrodil krátce po Freemanově smrti v roce 2009. Lisa Freemanová řekla CNN, že bolest ze ztráty syna ji neopouští ani po pěti letech, pomoc druhým lidem ji však pomáhá zmírňovat. "Je těžké uvěřit, že uplynulo už pět let. Někdy mi připadá, jako kdyby se to stalo včera," svěřila se reportérce stanice. Věří však, že syn by její činnost schválil. "Byl by šťastný, že z něčeho tak tragického může vzniknout něco dobrého," prohlásila.

PSALI JSME:

Kromě projektu Matthew Bears založila Freemanová také nadaci Matthew Freeman Project, neziskovou organizaci, která podporuje vzdělávací systém ve Spojených státech i v dalších zemích světa - především v Afghánistánu. Postupuje tak v souladu se synovým přáním, tvrdí.

mslMagdalena Slezáková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!