Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Americká reality show se šesterčaty prý hraničí s týráním dětí

Magazín

  21:21
NEW YORK - Americká reality show Jon & Kate Plus 8, která sleduje život manželského páru a jejich osmi dětí, šesterčat a dvojčat, se postarala v médiích po celých Spojených státech o velké pozdvižení. Výchova malých dětí v přímém přenosu vyvolává pochyby o etice pořadu, v němž navíc rozhádaní rodiče již spolu téměř nemluví a uvažují o rozvodu.

Kamery mají osmerčata sledovat až do dospělosti. (Ilustrační foto) foto: ČTK

Premiéru nové série zhlédlo tento týden v USA deset milionu diváků, kteří napjatě sledovali dění okolo pátých narozenin šesterčat, zastíněných dramatem rozpadajícího se manželství Jona a Kate Gosselinových.

Proti zneužívání dětí nešťastného páru se následně vyslovil bratr a švagrová Kate Gosselinové. "Dívají se na ně jako na zboží," prohlásil v televizi CBS Kevin Kreider.

"Nedobrovolní" malí herci prý vědí o přítomnosti kamer v místnostech i v exteriérech a není jim to příjemné. "Děti trpí a pláčou. Když kamery zabírají plačící dítě, přestává to být legrace," řekla Jodi Kreiderová.

Mluvčí Americké akademie psychiatrů dětí a mládeže Michael Brody přirovnal zacházení s dětmi Gosselinových za týrání. "Podívejte, co se stalo všem dětským hvězdám. Většina z těchto lidí je v psychiatrických léčebnách nebo jsou zapleteni do zneužívání dětí," uvedl Brody.

Manželé Gosselinovi svůj souhlas s natáčením show obhajovali tím, že tak mohou děti nakrmit a zajistit jim vzdělání. Podle deníku New York Times rodiče dostávají za každou epizodu 25.000 až 50.000 dolarů (asi 476.000 až 952.000 korun).

Jak dlouho se děti vyrovnávají s předčasnou slávou, dokládá podle kritiků příklad herečky Drew Barrymoreové a zpěváka Michaela Jacksona. Nejnovějšími kandidáty na časný začátek hvězdné kariéry jsou podle Reuters osmerčata, která se v lednu narodila Američance Nadye Sulemanové. Ta se již nechala slyšet, že dá souhlas s výrobou dokumentárního seriálu o jejich životě.

Kamery je přitom mají sledovat až do dospělosti.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!