1. února 2010 10:52 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Australští rybáři museli o svůj úlovek bojovat s krokodýlem

Australští rybáři se svým úlovkem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Australští rybáři se svým úlovkem | foto: Lidovky.cz

DARWIN Parta australských rybářů si myslela, že se jim podařil úlovek dne. Na právě vyloveného žraloka si však brousil zuby i hladový krokodýl, který rybáře z povzdálí sledoval. O mrskající se parybu se se strhl boj, který po dobře mířené ráně vyhráli překvapení rybáři.

Každý rok jezdí parta kamarádů rybařit na australský poloostrov Coburg v Severním teritoriu. Z oceánu se jim podařilo ulovit malého žraloka. Než ho ale vytáhli na pláž a společně se s ním vyfotili, vystartoval z vody temný stín a pokusil se zmítající se parybu uloupit.

Stačila však jedna dobře mířená rána na krokodýlovu tlamu a predátor si svoje úmysly rychle rozmyslel. Rybáři se s úlovkem vyfotili a vyděšeného žraloka vrátili zpátky do moře.

"Věděli jsme, že se v okolí vyskytují krokodýli, ale ani ve snu by nás nenapadlo, že na nás takhle vystartuje z moře," řekl jeden z rybářů pro server dailymail.co.uk. "Nemůžu uvěřit, co se stalo. Svět se zbláznil," doplnil.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!