Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Barrandov vystaví ve Varech filmové kostýmy i rekvizity

Magazín

  7:00
PRAHA - Vrchní, prchni!, Florenc 13,30, Cirkus Humberto, ale i Rytíři ze Šanghaje a bondovka Casino Royale jsou mezi tituly, jejichž dějištěm byly Karlovy Vary. Lázeňské město se objevilo na filmovém plátně a v případě seriálů i na televizní obrazovce a oblíbily si je také zahraniční filmové štáby.

Vrchní, prchni - Josef Abrhám foto: Kirké

I proto jím coby filmovou lokací bude provázet výstava, kterou od 5. července připravilo Barrandov Studio ve vile nad Thermalem. Návštěvníky poučí o zhruba dvou desítkách titulů vybraných z více než 120 filmů a seriálů, které se tu natáčely.

"Kromě zajímavostí ze zákulisí natáčení představí expozice vybrané kostýmy a rekvizity, z nichž některé vystavíme vůbec poprvé," řekl ČTK vedoucí marketingu barrandovského studia Jan Hlubek. Půjde například o filmové originály obrazů Lukrécie profesora Nejezchleba z kultovního filmu Smrt krásných srnců, kostým Lucie Bílé z filmu Král Ubu, šaty Chantal Poullainové z filmu Kopytem sem, kopytem tam nebo sci-fi kostým z filmu Zítra vstanu a opařím se čajem.

ČTĚTE TAKÉ:

"Zahraniční zakázky, které alespoň zčásti prošly Karlovými Vary, připomeneme mimo jiné orientálním vyřezávaným křeslem, které vzniklo speciálně pro snímek Rytíři ze Šanghaje," uvedla k zajímavostem expozice vedoucí barrandovského Fundusu Věra Krátká.

Puzzle i hledání rozdílů

Především na dětské návštěvníky výstavy čekají interaktivní prvky, jako například skládání puzzle s filmovými motivy nebo hledání rozdílů mezi zdánlivě totožnými filmovými záběry. U panelů s Cirkusem Humberto si děti budou moci žonglovat. Pro všechny malé i velké návštěvníky bude po dobu festivalu připravena filmová kostymérna s fotoateliérem, odkud si všichni zájemci mohou odnést památeční fotografie v autentických filmových kostýmech z Barrandova.

"Budou tam připraveny i kostýmy ve stylu oblíbené lázeňské módy z období první republiky a secese, z nichž některé si zahrály i v nedávno uvedeném seriálu České televize," upozornila Krátká. Výstava bude v Becherově vile přístupna až do konce srpna, vždy od 10 do 17 hodin kromě pondělí.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!