9. června 2014 6:04 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Batole si dávalo u stánku cigaretu. Video vyvolalo v Číně poprask

Videoklip s kouřícím batoletem vyvolal na čínském internetu převážně kritické... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Videoklip s kouřícím batoletem vyvolal na čínském internetu převážně kritické... | foto: Reprofoto

PEKING Poprask na čínském internetu i v místních médiích vyvolalo video, na němž dvou až tříleté batole na ulici za pobaveného smíchu přihlížejících dospělých kouří cigaretu. Lidem procházejícím kolem a projíždějícím na kolech chlapec s cigaretou zjevně připadal směšný, a nikdo se mu v kouření nepokusil zabránit, napsal internetový server news.com.au.

 V jednu chvíli dítě na záznamu peskuje nějaká žena - patrně jeho matka. Ale ani ona se nepokusí mu cigaretu zabavit.

Čína loni zakázala kouření na veřejných místech, ve školách či v nemocnících, ale tento zákaz se příliš nedodržuje. Předpokládá se, že v Číně kouří asi 300 milionů lidí; z dospělých mužů je pravidelných kuřáků asi 53 procent.

Videoklip s kouřícím batoletem vyvolal na čínském internetu převážně kritické reakce, které například připomínaly, že dítě jen napodobuje dospělé, kteří by neměli kouřit před dětmi. Někteří uživatelé označili nahrávku za "zvrácenou" a jiní míní, že jde o cynický tah rodičů, jak přilákat zákazníky ke svému pouličnímu stánku: "Proč by mu v tom bránili, když se takhle u jejich stolku všichni zastaví?"

Lidovky.cz, ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.