16. července 2009 11:40 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Batole sjelo v autíčku do řeky, unášela ho několik kilometrů

Batole v autíčku na baterie (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Batole v autíčku na baterie (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

TORONTO Nebezpečné dobrodružství zažilo na západě Kanady batole, které sjelo v autíčku na baterie do řeky Peace. Po proudu plulo téměř 13 kilometrů. Poté, co byl tříletý klouček zachráněn, domáhal se návratu do "člunu".

Maličký Demetrius Jones byl u své babičky v rekreačním přívěsu v Peace Island Park v Britské Kolumbii, zatímco jeho rodiče odpočívali v nedalekém stanu. Vyděšená babička Anita Neudorfová prý vůbec nepostřela, že se hoch z přívěsu vytratil, napsala agentura AP.

Na pomoc byla přivolána policie, aby pomohla po chlapci pátrat, objevit se ho ale podařilo díky Donovi Loewenovi z nedalekého města, který klučinu viděl na řece.

"Nebrečel, nefňukal, ani nic jiného," řekl Loewen, podle něhož autíčko plulo po hladině nad 4,5metrovou hloubkou. Malý dobrodruh byl podchlazený, a tak se o něj v nemocnici postarali lékaři, kteří ho poté vrátili šťastným rodičům.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz