Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Berounský potápěč se ožení ve čtyřmetrové hloubce v bazénu

Potápěč - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Potápěč - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

BEROUN Neoprenový oblek s kyslíkovou bombou místo tradičních svatebních šatů budou mít na sobě budoucí novomanželé, kteří si řeknou své ano příští pátek v bazénu na berounském sídlišti.

Za ženichem, který je velkým fanouškem potápění, sestoupí do čtyřmetrové hloubky pod skokanskou věží nejen jeho nastávající, ale i berounský místostarosta Tomáš Havel, jenž bude pár oddávat.

Pod vodou je podle Havla plánováno nasazování prstýnků, první manželský polibek i přípitek šampaňským z lahve. "Promluví se nad vodou, v neoprenech by se poté všichni potopili pod vodní hladinu, doplavali by za roh do čtyřmetrové prohlubně, tam bude připraven stolek, státní znak, všechno, co je podle zákona potřeba," vylíčil Havel.

"Tam se postavíme, máme připraveny nápisy a oni mají připraveny dvě varianty odpovědí. Po vystoupení z vody tu samou otázku položím pro jistotu ještě jednou," popsal technické detaily obřadu místostarosta.

V Berouně už zažili svatby na rozhledně, v Koněpruských jeskyních nebo na vyhlídce nad městem, ale oddávání pod vodou je novinkou. Dlouho se také řešilo, kdo z představitelů města se tohoto úkolu zhostí. "Budu oddávat já, protože jsem byl jediný adept, který přijal tuto variantu. Už to bylo i vyzkoušeno, vše fungovalo," poznamenal Havel, který nyní potápění pilně trénuje.

Budoucí ženich je podle něj velkým potápěčským nadšencem, to samé ale nelze říci o jeho drahé polovičce. "Ta si na to teprve zvyká," dodal Havel.

První oficiální česká svatba pod vodou se uskutečnila před rokem. Kateřina Šrajerová a Jiří Štancl si loni 6. září ukázali tabulky s nápisem "ano" ve čtyřmetrové hloubce bazénu na brněnském koupališti Dobrák. Jejich výkon byl zapsán v České knize rekordů. I v jejich případě byl zkušeným potápěčem ženich, nevěsta ve čtyřmetrové hloubce vydržela jen s obtížemi.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!