Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Berounský potápěč se ožení ve čtyřmetrové hloubce v bazénu

Magazín

  16:57
BEROUN - Neoprenový oblek s kyslíkovou bombou místo tradičních svatebních šatů budou mít na sobě budoucí novomanželé, kteří si řeknou své ano příští pátek v bazénu na berounském sídlišti.
Potápěč - ilustrační foto.

Potápěč - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Za ženichem, který je velkým fanouškem potápění, sestoupí do čtyřmetrové hloubky pod skokanskou věží nejen jeho nastávající, ale i berounský místostarosta Tomáš Havel, jenž bude pár oddávat.

Pod vodou je podle Havla plánováno nasazování prstýnků, první manželský polibek i přípitek šampaňským z lahve. "Promluví se nad vodou, v neoprenech by se poté všichni potopili pod vodní hladinu, doplavali by za roh do čtyřmetrové prohlubně, tam bude připraven stolek, státní znak, všechno, co je podle zákona potřeba," vylíčil Havel.

"Tam se postavíme, máme připraveny nápisy a oni mají připraveny dvě varianty odpovědí. Po vystoupení z vody tu samou otázku položím pro jistotu ještě jednou," popsal technické detaily obřadu místostarosta.

V Berouně už zažili svatby na rozhledně, v Koněpruských jeskyních nebo na vyhlídce nad městem, ale oddávání pod vodou je novinkou. Dlouho se také řešilo, kdo z představitelů města se tohoto úkolu zhostí. "Budu oddávat já, protože jsem byl jediný adept, který přijal tuto variantu. Už to bylo i vyzkoušeno, vše fungovalo," poznamenal Havel, který nyní potápění pilně trénuje.

Budoucí ženich je podle něj velkým potápěčským nadšencem, to samé ale nelze říci o jeho drahé polovičce. "Ta si na to teprve zvyká," dodal Havel.

První oficiální česká svatba pod vodou se uskutečnila před rokem. Kateřina Šrajerová a Jiří Štancl si loni 6. září ukázali tabulky s nápisem "ano" ve čtyřmetrové hloubce bazénu na brněnském koupališti Dobrák. Jejich výkon byl zapsán v České knize rekordů. I v jejich případě byl zkušeným potápěčem ženich, nevěsta ve čtyřmetrové hloubce vydržela jen s obtížemi.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat