Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Berounský potápěč se ožení ve čtyřmetrové hloubce v bazénu

Magazín

  16:57
BEROUN - Neoprenový oblek s kyslíkovou bombou místo tradičních svatebních šatů budou mít na sobě budoucí novomanželé, kteří si řeknou své ano příští pátek v bazénu na berounském sídlišti.
Potápěč - ilustrační foto.

Potápěč - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Za ženichem, který je velkým fanouškem potápění, sestoupí do čtyřmetrové hloubky pod skokanskou věží nejen jeho nastávající, ale i berounský místostarosta Tomáš Havel, jenž bude pár oddávat.

Pod vodou je podle Havla plánováno nasazování prstýnků, první manželský polibek i přípitek šampaňským z lahve. "Promluví se nad vodou, v neoprenech by se poté všichni potopili pod vodní hladinu, doplavali by za roh do čtyřmetrové prohlubně, tam bude připraven stolek, státní znak, všechno, co je podle zákona potřeba," vylíčil Havel.

"Tam se postavíme, máme připraveny nápisy a oni mají připraveny dvě varianty odpovědí. Po vystoupení z vody tu samou otázku položím pro jistotu ještě jednou," popsal technické detaily obřadu místostarosta.

V Berouně už zažili svatby na rozhledně, v Koněpruských jeskyních nebo na vyhlídce nad městem, ale oddávání pod vodou je novinkou. Dlouho se také řešilo, kdo z představitelů města se tohoto úkolu zhostí. "Budu oddávat já, protože jsem byl jediný adept, který přijal tuto variantu. Už to bylo i vyzkoušeno, vše fungovalo," poznamenal Havel, který nyní potápění pilně trénuje.

Budoucí ženich je podle něj velkým potápěčským nadšencem, to samé ale nelze říci o jeho drahé polovičce. "Ta si na to teprve zvyká," dodal Havel.

První oficiální česká svatba pod vodou se uskutečnila před rokem. Kateřina Šrajerová a Jiří Štancl si loni 6. září ukázali tabulky s nápisem "ano" ve čtyřmetrové hloubce bazénu na brněnském koupališti Dobrák. Jejich výkon byl zapsán v České knize rekordů. I v jejich případě byl zkušeným potápěčem ženich, nevěsta ve čtyřmetrové hloubce vydržela jen s obtížemi.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!