31. prosince 2008 11:33 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Blairovo sexuální drama

Francouzský režisér polského původu Roman Polanski začne natáčet film The Ghost (Duch) podle stejnojmenného románu, jehož hrdina nápadně připomíná bývalého britského premiéra Tonyho Blaira. V hlavní roli se podle britského listu The Times objeví Pierce Brosnan.

Předlohu, která vyšla loni, napsal Robert Harris. Vždy odmítal uvést, do jaké míry kniha vychází z osudů Blaira a lidí kolem něj. Na každý pád je ale hrdinova manželka značně podobná Cherie Blairové. Hrát ji bude Olivia Williamsová, známá například ze snímku Šestý smysl. Začne si se spisovatelem, který má expremiérovi pomoci napsat paměti a kterého ztvární Ewan McGregor.

Čtvrtou hlavní postavu bude hrát Kim Cattrallová, která je známá rolí Samanthy ze seriálu Sex ve městě. Hraje blízkou premiérovu spolupracovnici, která jako by byla zrcadlem Anji Hunterové, jedné z nejbližších Blairových poradkyň. Zatímco ve filmu se spolu zapletou, v reálu se v britských listech spekulovalo - bez důkazů - o tom, že Blair chodil s Hunterovou, než potkal Cherie.

Pierce Brosnan, někdejší představitel Jamese Bonda, byl Polanského první volbou. Chtěl prý do titulní role premiéra obsadit někoho charizmatického.

„Je to psychologický a sexuální thriller,“ řekl Harris, který s Polanským úzce spolupracoval na tvorbě konečného scénáře. „Scénář vychází z mé knihy velmi přesně. Jde o sexuální drama čtyř lidí. Kniha však není z řad lechtivých románků a ani její filmové zpracování nebude,“ dodal.

Mělo by se promítat dřív, než Blair vydá paměti
Polanski bude tentokrát natáčet ve studiích v Berlíně a také na ostrově Sylt u německého pobřeží. Film by měl být dokončen na podzim příštího roku a premiéra by měla být krátce poté. „Chtěl bych, aby se promítal dříve, než Tony Blair vydá své paměti,“ dodal Harris.

Blair na své paměti podepsal loni na podzim smlouvu s vydavatelstvím Random House, které ujišťuje, že Blair píše svou knihu sám, bez pomocníků.
maj, ČTK