Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bojovníci v Harrachově dobyli obří sněhový hrad

Magazín

  21:17
HARRACHOV - Téměř 400 bojovníků zápolilo na obřím sněhovém hradě Harrachštejn, který stojí na stadionu běžeckých tratí v Harrachově na Semilsku. Zábavné akce se zúčastnili členové několika skupin historického šermu a dobrovolníci z řad diváků. Zledovatělý hrad ale nerozbili, zůstane zde, dokud nepřijde teplé počasí.

Dobývání sněhového hradu v rámci Harrachstejnských slavností v Harrachově. foto: ČTK

Jde již o druhou podobnou akci podobného druhu. Podobná sněhová pevnost v Harrachově stála už minulou zimu, ta letošní je ale o poznání větší. Stavba je 30 metrů široká a 50 metrů dlouhá, má i cimbuří a věž i hladomornu jako kamenné předlohy. Její stavba trvala deseti lidem deset dní.

Dobývání sněhového hradu v rámci Harrachstejnských slavností v Harrachově.

Protože je hrad náchylný na teplejší počasí, museli ho tvůrci během sezony opravovat. Do jeho podzemí vede jedenáctimetrový tunel průjezdný na lyžích. Dominantou hradu je socha rytíře v nadživotní velikosti.

Podle vedoucího areálu Vlastislava Fejkla chtějí v Harrachově hrad postavit i v dalších letech, pokud bude přát počasí. Větší prý již nebude, protože na stadionu musí zbýt i nějaké místo pro běžkaře. Vylepšit se prý chystají zábavný program na hradě.

Dobývání sněhového hradu v rámci Harrachstejnských slavností v Harrachově.

Autoři: ,