Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Bolivijský chlapec utekl za matkou, skončil v Chile

Týrání - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Týrání - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SANTIAGO Hodně dlouhou cestu absolvoval desetiletý bolivijský chlapec, který utekl z domova v místních horách a vydal se do města za svou matkou. Omylem ale skončil až o 1000 kilometrů dál - v sousedním Chile.

Franklin Villca Huanaco se chtěl dostat do města Cochabamba, kde si jeho matka odpykávala trest za přepravu chemických látek používaných ke zpracovávání koky na kokain. Schoval se proto do kovové schránky sotva o délce jeho těla mezi koly nákladního automobilu v domnění, že jede právě do tohoto města. K jeho smůle ale skutečným cílem náklaďáku bylo Iquique v severním Chile. Řidič prý celou dobu o tom, že veze černého pasažéra, neměl nejmenší tušení.

"Chtěl jsem vidět matku," řekl chilské televizi chlapec, který měl podle odborníků velké štěstí, že přežil dvoudenní cestu bez jídla a vody přes bolivijské Andy, kde teplota v noci může klesat pod bod mrazu. Na sobě přitom měl jen kalhoty, tričko a rozedrané boty.

Na okraji Iquique ho našla bloumat žena, která ho vzala k sobě domů a pak zavolala na sociální službu pro mladistvé.

Chlapcovi rodiče se rozešli a on žil s otcem a čtyřmi sourozenci. Špatně s ním prý ale zacházeli, čtrnáctiletý bratr ho bil. Jeho matku před měsícem propustili z věznice, našla si práci na venkově a nyní by si pro syna měla doletět do Iquique.

"Dokud jsem neskončila ve vězení, nikdy jsem se od syna neodloučila," řekla Zenobia Huanacová televizní stanici ATB. "Frankline, dítě, moje, jsem tu a brečím za tebe. Kam ses to vydal, maličký? Mám tě ráda," dodala.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...