12. května 2011 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Bolivijský chlapec utekl za matkou, skončil v Chile

Týrání - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Týrání - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SANTIAGO Hodně dlouhou cestu absolvoval desetiletý bolivijský chlapec, který utekl z domova v místních horách a vydal se do města za svou matkou. Omylem ale skončil až o 1000 kilometrů dál - v sousedním Chile.

Franklin Villca Huanaco se chtěl dostat do města Cochabamba, kde si jeho matka odpykávala trest za přepravu chemických látek používaných ke zpracovávání koky na kokain. Schoval se proto do kovové schránky sotva o délce jeho těla mezi koly nákladního automobilu v domnění, že jede právě do tohoto města. K jeho smůle ale skutečným cílem náklaďáku bylo Iquique v severním Chile. Řidič prý celou dobu o tom, že veze černého pasažéra, neměl nejmenší tušení.

"Chtěl jsem vidět matku," řekl chilské televizi chlapec, který měl podle odborníků velké štěstí, že přežil dvoudenní cestu bez jídla a vody přes bolivijské Andy, kde teplota v noci může klesat pod bod mrazu. Na sobě přitom měl jen kalhoty, tričko a rozedrané boty.

Na okraji Iquique ho našla bloumat žena, která ho vzala k sobě domů a pak zavolala na sociální službu pro mladistvé.

Chlapcovi rodiče se rozešli a on žil s otcem a čtyřmi sourozenci. Špatně s ním prý ale zacházeli, čtrnáctiletý bratr ho bil. Jeho matku před měsícem propustili z věznice, našla si práci na venkově a nyní by si pro syna měla doletět do Iquique.

"Dokud jsem neskončila ve vězení, nikdy jsem se od syna neodloučila," řekla Zenobia Huanacová televizní stanici ATB. "Frankline, dítě, moje, jsem tu a brečím za tebe. Kam ses to vydal, maličký? Mám tě ráda," dodala.

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na Lidovky.cz