5. srpna 2014 6:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Boxerka z Kiribati nemá s kým trénovat, jiná žena v zemi neboxuje

Ženský box - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ženský box - ilustrační | foto: Reuters

GLASGOW Boxerka Taoriba Biniatiová nemusela v cestě na Hry Commonwealthu procházet kvalifikací, což však rodačka z Kiribati bere spíš jako problém. Protože je jedinou boxerkou v odlehlé zemi, složené ze 33 korálových atolů v Tichém oceánu, nemá ani s kým trénovat.

Osmnáctiletá Biniatiová používá k tréninku boxerský pytel zavěšený na stromu chlebovníku. V ringu boxuje s muži, kteří ji ale prý šetří. "Nechtějí mě udeřit, což je problém. Nedočkám se skutečného tvrdého tréninku, protože mě nechtějí trefit," litovala.

Premiérový soutěžní zápas si tak připsala až na Hrách Commonwealthu v Glasgowě na druhé straně světa. "Nemusela jsem projít kvalifikací, protože jsem nejlepší boxerkou ve své zemi. Jsem totiž sama," řekla Biniatiová, která i přes prohru s Isabelle Ratnaovou z Mauriciusu nebyla nespokojená. "Jsem smutná, ale i pyšná. Příště se vrátím a budu lepší," řekla.

Lidovky.cz, ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?