29. května 2009 12:28 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Boylová pohrozila, že opustí soutěž

Britská pěvecká senzace Susan Boyleová prý pohrozila, že opustí soutěž. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská pěvecká senzace Susan Boyleová prý pohrozila, že opustí soutěž. | foto: AFP

Britská pěvecká senzace Susan Boyleová prý pohrozila, že opustí televizní klání talentů, protože tlak na ni je před sobotním finále už příliš velký. V jednom americkém televizním pořadu to řekl porotce soutěže Piers Morgan.

V jednom americkém televizním pořadu to řekl porotce soutěže Piers Morgan. "Je věčně v slzách," dodal. Podle něj si Boyleová, která získala světovou popularitu hned po prvním kole soutěže, dokonce už balila kufry.

Susan Boyleová.

Osmačtyřicetiletá nezaměstnaná Skotka se stala internetovým fenoménem poté, co v prvním kole soutěže Britain's Got Talent zazpívala nečekaně bravurně píseň I Dreamed a Dream z muzikálu Bídníci. Její vystoupení vidělo na serveru YouTube přes 60 milionů lidí.

Od té doby je v obležení médií, která ji sledují na každém kroku. "Začíná si uvědomovat, že její život už nebude jako dřív," řekl Morgan. Radil jí prý, aby nečetla noviny, nedívala se na televizi a soustředila se pouze na své finálové vystoupení.

Konflikt s novináři
Mluvčí Boyleové ve čtvrtek uvedla, že zpěvačka už zažila i konflikt s novináři. Dva žurnalisti ji prý obtěžovali v londýnském hotelu a její nervy přetekly. Nakonec je vyvedla policie. Co přesně se stalo a jak Boyleová reagovala, ale mluvčí neupřesnila. Bulvární list The Sun k tomu napsal, že Boyleová použila sprosté slovo, vyběhla z hotelu a dožadovala se zásahu policie.

Pokud Boyleová v sobotu vyhraje, získá 100.000 liber (asi tři miliony korun) a zazpívá před britskou královnou.

Finále se zúčastní i Demi Mooreová
Televize ITV očekává, že finále přiláká právě díky Boyleové k obrazovkám miliony Britů. Další miliony lidí budou její vystoupení patrně sledovat prostřednictvím YouTube a podobných serverů. Na finále prý dokonce přiletí jedna z jejích prominentních fanynek, americká herečka Demi Mooreová.

Susan Boyleová

Aby zvítězila, musí Boyleová podle agentury AP porazit devět soupeřů, mezi nimi i dětské talenty, z nichž některé mají podle kritiků větší talent než ona. Šedovlasé ženě, která se chce zpěvem živit profesionálně a která by měla na přelomu června a července nahrávat v Praze, věří i bookmakeři.

ČTK, Lidovky.cz