Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brit draží svůj život po internetu

Magazín

  10:04
SYDNEY - Bolestný rozchod se ženou přinutil jednoho Brita žijícího v Austrálii k zásadnímu rozhodnutí dát celou dosavadní existenci do dražby na internetu. Chce začít zcela znovu, a tak nabízí ke koupi nejen svůj dům či automobil, ale dokonce i práci a přátele, píše agentura AP.

Ahoj, jmenuju se Ian Usher a nabízím Vám ve dražbě vše, co dosud představovalo můj život. Tak hezky vybírejte a já padám. foto: http://www.alife4sale.com/

Bolestný rozchod se ženou přinutil jednoho Brita žijícího v Austrálii k zásadnímu rozhodnutí dát celou dosavadní existenci do dražby na internetu. Chce začít zcela znovu, a tak nabízí ke koupi nejen svůj dům či automobil, ale dokonce i práci a přátele, píše agentura AP. Pokoj s velkoplošnou televizí, sedací soupravou a kuchyní.
Čtyřiačtyřicetiletý Ian Usher uvedl na své webové stránce, že dražba se bude konat 22. června na internetové dražební síni e-Bay. Dražit se začne v západoaustralském Perthu v poledne místního času, tedy v 05.00 SELČ. Poslední nabídku hodlá Usher přijmout o týden později.

„Během toho dne bude vše prodáno a vše se také vyřeší. Chci za sebou zavřít dveře domu s jediným zavazadlem v ruce. Mít jen pas a nic víc,“ píše Usher, který se do Austrálie přestěhoval z Británie.

K mání tak bude dům se třemi ložnicemi v Perthu a úplně vše, co je uvnitř. Kromě nábytku to například znamená ještě automobil, motocykl, vodní skútr a souprava na paragliding. „Vlastním auto, motorku, kolo a mnoho dalšího. Žiji úžasný život - jezdím na snowboardu, potápím se, věnuji se kiteboardingu a dalším koníčkům. Mám i mnoho úžasných přátel a dobrou práci,“ pochlubil se zpravodajskému serveru BBC News. Pohled na dům.

Dražit se budou i přátelé
Navíc se Usher zavázal seznámit kupce se svými přáteli a poskytnout mu instrukce ke svému dosavadnímu zaměstnání. Jak přátelé, tak zaměstnavatelka přislíbili v této věci podporu. Zvědavým novinářům Usher řekl, že pro úplně nový začátek se rozhodl, když si uvědomil, kolik věcí ho stále pojí s ženou, kterou měl dvanáct let po boku. Po pěti letech manželství se svazek rozpadl.

„Všechno, co mám, a je to nejen nábytek v domě, ale i vzpomínky, je spojeno s dosavadním životem. Přišel čas zbavit se všeho starého a začít s novým,“ řekl Usher televizní stanici Seven Network TV. Je to jeho vlastní způsob, jak se s celou situací vyrovnat. Mé oblíbené kolo.
Usher trvá na tom, že vše, co nabízí, musí být koupeno naráz. Upozorňuje zájemce, že nepůjde pod částku 420 000 australských dolarů, tedy v přepočtu asi o 6 300 000 korun. Je to hranice, ke které dospěl odhadce.
Joy Jonesová, která vlastní obchod, v němž Usher pracoval jako prodavač, nápad s dražbou podporuje. Už také slíbila, že Usherovu nástupci poskytne dvoutýdenní zkušební lhůtu, kterou je možné prodloužit na další tři měsíce a pak završit i trvalou pracovní smlouvou.

Podle Ushera získala jeho myšlenka i podporu přátel, takže celý svůj život dává do dražby i s jejich souhlasem.

Co hodlá Usher s utrženou částkou podniknout? Chce hodně cestovat a co nejdřív také zaletět ke své matce do Anglie. „V myšlenkách mě první cesta po dražbě vede na letiště, kde se zeptám na nejbližší spoj s prázdným sedadlem. Pak se uvidí, kam mě život zanese,“ říká Usher.

Motocykl Kawasaki Ninja.


Zahradní grill.
Autoři:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat