9. ledna 2010 14:21 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Brit si vsadil na to, že bude sněžit. Milionovou výhru ale nedostane

Zasněžený Londýn | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zasněžený Londýn | foto: Reuters

LONDÝN Britská sázková společnost Ladbrokes se zdráhá vyplatit více než sedm milionů liber (asi 209 milionů korun) muži, který tipoval, že Vánoce budou letos v Británii na sněhu. Společnost tvrdí, že sázku přijala omylem.

Dvaapadesátiletý Cliff Bryant vsadil dvakrát po pěti librách na to, že na Boží hod bude ve 24 městech na severu Anglie padat sníh.

"Omluvili jsme se zákazníkovi za zmatek a za to, že jsme omylem přijali jeho sázku s opakovaným vsazením výhry, když naše pravidla udávají, že na tomto trhu jsou k dispozici pouze jednoduché sázky," řekl podle agentury Reuters mluvčí Ladbrokes.

Podle pravidel prý Bryantovi náleží 31,78 liber (936 korun). Sázkař však počítal s 7,1 miliony liber, první sázka mu měla vynést 4,9 milionu a druhá zbytek.

V místním listu Southern Daily Echo tak uvedl, že se cítí "oloupen", a že se poradí s právníky. Věcí se také začala zabývat Nezávislá sázková adjudikační služba (IBAS), nestranný rozhodčí zabývají se soudním přiznáváním nároků v podobných případech.

Bryant vsadil v takzvaném systému parlay, který, jak uvádí encyklopedie Wikipedia, vrací do hry celou částku z předchozí výhry.

Lidovky.cz, ČTK