25. května 2009 21:23 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Britové zavedou v pubech fronty na alkohol

Anglický pub | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anglický pub | foto: Reprofoto

LONDÝN Návštěvníci hospod v anglickém městě Oldham poblíž Manchesteru se budou muset při objednávce pití u baru stavět do fronty jako v bance a nebudou si smět koupit více jak dvě piva najednou.

Opatření má podle mínění tamní radnice zabránit rvačkám a opíjení, uvedl britský deník The Daily Telegraph.

Zákazníci budou stát za provazovou bariérou, známou například z bank a britských poštovních úřadů, a při čekání ve frontě na obsluhu bude navíc zakázáno pít. Nová pravidla stanovená oldhamskými úřady budou platit pro všech 22 pubů v centru města. "Musí zde být nějaký druh zátarasu, přes nějž by se lidé nemohli dostat, buď provaz nebo případně i něco silnějšího," uvedl radní Derek Heffernan.

"Bude to sice znamenat konec objednávek ´rund´ pití, ale musíme něco udělat pro zklidnění situace. Dochází zde k bitkám a k pobodání a není správné, aby se lidé, kteří si vyrazí za zábavou, museli bát napadení," dodal.

Změny v tradičním objednávání pití v oldhamských pubech mají své odpůrce. "Tato opatření jsou nákladná, zbytečná a naprosto nepřiměřená v době, kdy (v Británii) končí činnost kolem 40 hospod týdně," postěžoval si Mark Hastings ze Sdružení britského piva a hospod. "Lidé se nebudou chtít chodit napít, pokud budou muset čekat frontu, jako by byli na poště," dodal.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
IT PODPORA S ANGLIČTINOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 28 000 - 33 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz