Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britská klinika vyhlásila soutěž o lidské vajíčko

Magazín

  15:35
LONDÝN - Britská klinika zabývající se umělou reprodukcí Bridge Centre nabízí jako výhru ve své soutěži lidské vajíčko, které mohou výherkyně použít pro své mimoděložní oplodnění. Zájemkyně si mohou zvolit "profil" svého budoucího dítěte, mohou si vybrat vajíčko podle různých hledisek, podle rasového původu dárkyně, podle jejího vzdělání i podle prostředí, z něhož vzešla, píše týdeník The Sunday Times a uvádí, že se tím de facto obchází britská legislativa.

Spermie a vajíčko foto: Shutterstock

Ženy, které mají zájem o oplodnění vajíčka od zvolené americké dárkyně, jsou pozvány na seminář do Londýna, který organizuje americká klinika FIVF ve Fairfaxu ve státě Virginie. Ta je partnerskou organizací Bridge Centre.

"Jedna účastnice semináře ve středu 17. března dostane zdarma zákrok umělého oplodnění vajíčka dárkyně," uvádí britská klinika. Vítězka prodělá umělé oplodnění ve Spojených státech v ceně 14.300 eur (přes 364.000 korun).

Prodej vajíček je ve Velké Británii zakázán, proto je dárkyň velmi málo. Dárkyně nemohou být anonymní, protože dítě, které se narodí z tohoto vajíčka, má po dosažení 18 let právo dárkyni vyhledat a kontaktovat ji.

V USA je prodej lidských vajíček legální

Americkým ženám naopak zákony umožňují prodávat svá vajíčka, což jim může vynést až 10.000 dolarů, pokud jsou jejich vlastnosti uznány za vyhovující. Vajíčka mohou americké klinice GIVF nabídnout Američanky ve věku 19 až 32 let, nesmějí to být kuřačky nebo ženy, které mají problém s váhou.

"Kvůli přísné politice je mnohem těžší najít dárkyně ve Velké Británii," vysvětlil odborník na plodnost z Bridge Centre Michael Summers.

Zdůraznil, že darování spermatu se praktikuje už dlouho bez jakýchkoli námitek, protože je mnohem snazší ho získat. Naopak dárkyně musejí podstoupit velkou léčbu, aby jejich vaječníky produkovaly desítku vajíček místo jednoho, které vzniká přirozenou cestou každý měsíc.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Prodej, Byty 2+1, 59m2 - Jindřichův Hradec III
Prodej, Byty 2+1, 59m2 - Jindřichův Hradec III

sídliště Vajgar, Jindřichův Hradec - Jindřichův Hradec III
4 290 000 Kč

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat