11. května 2009 20:52 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Britské babičky znovu nafotily akty

Iniciativa britských žen se dočkala i filmového zpracování. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Iniciativa britských žen se dočkala i filmového zpracování. | foto: Reprofoto

LONDÝN Skupina britských dam, které před deseti lety způsobily senzaci nafocením kalendáře s akty s cílem získat peníze na výzkum rakoviny, se nyní rozhodla svou iniciativu zopakovat. Kalendář na rok 2010 už je hotov a je k dostání na internetu. Oznámil to dnes britský tisk.

Z původního tuctu amatérských modelek jich tentokrát před objektiv fotografa předstoupilo šest. Nejmladší je 57, nejstarší 75 let.

Jako svého druhu fíkové listy jsou tentokrát použity květiny, zelenina a podobně.

Nápad nafotit takový kalendář vznikl v roce 1999, kdy manžel jedné z žen, Angely Bakerové, onemocněl leukemií. Původně chtěly ženy z výtěžku jen koupit pohovku do čekárny nemocnice, kde se muž léčil.

Kalendář však měl obrovský úspěch, a to nejen v Británii, ale i v zámoří. Prodalo se ho přes 200.000 kusů, byly vydány jeho varianty a do dnešního dne vynesl asi dva miliony liber (60 milionů korun), které jdou na výzkum leukemie.

Modelky doufají, že nové vydání vynese stejnou částku.

Iniciativa dam z hrabství Yorkshire se v roce 2003 dočkala i filmového zpracování. Ve filmu Holky z kalendáře si zahrála i pozdější držitelka Oscara Helen Mirrenová.

ČTK