Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britský silák utáhl londýnský autobus za pomoci svých vlasů

Magazín

  17:35
LONDÝN - Více než osmitunový patrový autobus dokázal dnes utáhnout na vzdálenost 21,2 metru bezpečnostní konzultant z anglického Leicesteru, a to jen za pomoci svých vlasů.

Britský silák utáhl svými vlasy autobus na vzdálenost 21,2 metru. foto: ČTK/AP

Rekordní kousek 59letého Manjita Singha přezdívaného Ironman sledovali zvědavci uprostřed britské metropole Londýna u příležitosti pátého výročního dne Guinnessových světových rekordů.

Tento nejnovější rekord Singhovi spravil náladu poté, co před dvěma lety nedokázal překonat dosavadní rekord v délce tažení příznačného londýnského vozidla veřejné dopravy svýma ušima.

"Neúspěch mě nikdy neporazí, protože vím, že úspěch může čekat za příštím rohem. Jediný způsob, jak se tam dostat, je zkoušet to znovu a být pozitivní," prohlásil rekordman.

Další rekordy dnes padaly nejen v Londýně, ale také například v Itálii, kde byl překonán rekord v nejrychlejší konzumaci mísy těstovin - borci se to tentokrát podařilo za minutu a půl. V Norsku zase vyrobili největšího perníkového mužíčka, který vážil 651 kilogramů. A ve Finsku se podařilo lidem ze 76 zemí nacpat se do jediné sauny.

Ne každý dnešní pokus se nakonec setkal se zdarem. V Austrálii 228 lidí nestačilo na překonání rekordu v takzvaném pochodu v bikinách.

Redakce Guinnessovy knihy rekordů je považována za nejvyšší autoritu v uznávání rekordů.

Autor: