Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britský silák utáhl londýnský autobus za pomoci svých vlasů

Magazín

  17:35
LONDÝN - Více než osmitunový patrový autobus dokázal dnes utáhnout na vzdálenost 21,2 metru bezpečnostní konzultant z anglického Leicesteru, a to jen za pomoci svých vlasů.

Britský silák utáhl svými vlasy autobus na vzdálenost 21,2 metru. foto: ČTK/AP

Rekordní kousek 59letého Manjita Singha přezdívaného Ironman sledovali zvědavci uprostřed britské metropole Londýna u příležitosti pátého výročního dne Guinnessových světových rekordů.

Tento nejnovější rekord Singhovi spravil náladu poté, co před dvěma lety nedokázal překonat dosavadní rekord v délce tažení příznačného londýnského vozidla veřejné dopravy svýma ušima.

"Neúspěch mě nikdy neporazí, protože vím, že úspěch může čekat za příštím rohem. Jediný způsob, jak se tam dostat, je zkoušet to znovu a být pozitivní," prohlásil rekordman.

Další rekordy dnes padaly nejen v Londýně, ale také například v Itálii, kde byl překonán rekord v nejrychlejší konzumaci mísy těstovin - borci se to tentokrát podařilo za minutu a půl. V Norsku zase vyrobili největšího perníkového mužíčka, který vážil 651 kilogramů. A ve Finsku se podařilo lidem ze 76 zemí nacpat se do jediné sauny.

Ne každý dnešní pokus se nakonec setkal se zdarem. V Austrálii 228 lidí nestačilo na překonání rekordu v takzvaném pochodu v bikinách.

Redakce Guinnessovy knihy rekordů je považována za nejvyšší autoritu v uznávání rekordů.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat