29. února 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kohouti moc kokrhali, venkovan dostal pokutu

Slepice a kohout - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slepice a kohout - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Hluční kohouti přijdou jistého Angličana pěkně draho. Za to, že svým hlasitým kokrháním budili ráno sousedy bude muset zaplatit pokutu 650 liber (asi 19.150 korun).

Podle britské BBC se kohouti v časném ránu dokážou ozvat až 83krát za hodinu.

Henry Purvey, který kromě dvou kohoutů chová i slepice, kachny a fretky, žije ve městě Sandhurst v anglickém hrabství Berkshire. Přiznal, že nedokáže uposlechnout opakovanou úřední výzvu, aby snížil úroveň hluku.

Pokuta je nechutná, ale zaplatím

Dvaasedmdesátiletý muž, který se označuje za "venkovana", řekl, že ačkoliv mu celá záležitost přijde nechutná, pokutu ve výši 650 liber zaplatí. "Žiju tady 46 let, byl jsem tady ještě dřív, než byly postaveny domy v sousedství," říká majitel zvířat. Purvey tvrdí, že hlučné kohouty bude nyní na noc zavírat do menší kryté klece, aby "tlumil" jejich kokrhání.

"Lidé mají právo na to, aby byl v noci klid," tvrdí nejmenovaný člen místního úřadu na ochranu životního prostředí. "Hluk, ať jde o kohoutí kokrhání za svítání nebo o večírek dlouho do noci, může být pěkně otravný a my uděláme vše pro to, aby lidé, kteří v tomto ohledu porušují pravidla, za to nesli odpovědnost," dodal úředník.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!