Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britům trhá srdce nepolíbená Skotka

Magazín

  10:27
LONDÝN - Britové mají svého dalšího mediálního mazlíka. Nezaměstnaná Susan Boyleová, která dobrovolně pomáhá v kostele, nadchla při svém vystoupení v televizní soutěži Britain's Got Talent porotu i diváky. Klip s vystoupením sedmačtyřicetileté Skotky už na internetových stránkách YouTube vidělo přes pět milionů lidí.

Nezaměstnaná Susan Boyleová ohromila Brity

Boyleová, která o sobě tvrdí, že nikdy nedostala polibek, sklidila nejprve posměch, když porotě sdělila, že se chce stát profesionální zpěvačkou. Posléze ale přísnou porotu ohromila vzletnou interpretací písně I Dreamed a Dream z muzikálu Bídníci.

Podívejte se na klip se Susan Boyleovou

Zpěvačka z Blackburnu v západním Skotsku porotu natolik uchvátila, že běžně velmi jízlivý porotce Simon Cowell označil její zpěv za "výjimečný" a další z porotců Piers Morgan prohlásil, že "úžasné" vystoupení Boyleové bylo "největším překvapením, jaké jsem za tři roky této soutěže zažil."

Podívejte se, jak zpívá Paul Potts

První díl nové série soutěže Britain's Got Talent sledovalo v sobotu večer 11,4 z 60 milionů Britů. Ostrovní bookmakeři Boyleovou hned označili za favoritku na vítězství.

Skotka je jednou z podceňovaných osobností, které si získaly srdce britské veřejnosti. Prvním vítězem soutěže se stal v roce 2007 skromný prodavač mobilních telefonů Paul Potts, který nadchl interpretací árie Nessun Dorma. Po úspěchu v soutěži podepsal nahrávací smlouvu s Cowellovou společností a stal se celosvětovou hvězdou.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat