Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zbraně gangsterů Bonnie a Clydea se budou dražit

Magazín

  12:00
WASHINGTON - Americká aukční síň RR Auction bude v září dražit zbraně, které patřily slavnému gangsterskému páru Bonnie Parkerová a Clyde Barrow. Majitel dražební síně odhaduje, že by se každá mohla prodat aspoň za 100 000 dolarů (dva miliony korun).
Havaj by se  ráda stala prvním americkým státem, který by propojil registr...

Havaj by se ráda stala prvním americkým státem, který by propojil registr vlastníků zbraní s databází FBI. foto: Shutterstock

Revolver Colt ráže 38 byl oblíbenou zbraní Bonnie a pistole stejné značky ráže 45 patřila Clydeovi. Oba měli zbraně u sebe, když zahynuli v roce 1934 na silnici v Louisianě, kde na ně čekala skupina policistů. Bonnie měla revolver připevněný náplastí na vnitřní straně stehna a Clyde měl pistoli za opaskem.

ČTĚTE TAKÉ:

Nyní se budou obě zbraně 30. září dražit v Amherstu v New Hampshire. "Oba byli slavní už tehdy a myslím, že to přetrvalo dodnes," řekl Bobby Livingston z RR Auction. Očekává, že každá nabízená zbraň se prodá za 100 000 až 200 000 dolarů.

Do aukce přijdou i zlaté kapesní hodinky, které měl Clyde u sebe, a pouzdro na kosmetiku, které patřilo Bonnie. Bylo ve fordce obou gangsterů ve chvíli, kdy je policisté prostříleli.

Bonnie a Clyde se seznámili v roce 1930 v Texasu. Je jim připisováno 13 vražd a řada přepadení bank a vloupání. Jejich příběh byl předlohou známého filmu Arthura Penna z roku 1967, kdy gangstery hráli Warren Beatty a Faye Dunawayová.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,

Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA
Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA

Maminko, svědí! Trápí vaše dítě citlivá a suchá pokožka? Bojujete s atopickým ekzémem? Právě teď má 20 testerů možnost vyzkoušet zklidňující a...