14. července 2012 12:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zbraně gangsterů Bonnie a Clydea se budou dražit

Havaj by se  ráda stala prvním americkým státem, který by propojil registr... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Havaj by se ráda stala prvním americkým státem, který by propojil registr... | foto: Shutterstock

WASHINGTON Americká aukční síň RR Auction bude v září dražit zbraně, které patřily slavnému gangsterskému páru Bonnie Parkerová a Clyde Barrow. Majitel dražební síně odhaduje, že by se každá mohla prodat aspoň za 100 000 dolarů (dva miliony korun).

Revolver Colt ráže 38 byl oblíbenou zbraní Bonnie a pistole stejné značky ráže 45 patřila Clydeovi. Oba měli zbraně u sebe, když zahynuli v roce 1934 na silnici v Louisianě, kde na ně čekala skupina policistů. Bonnie měla revolver připevněný náplastí na vnitřní straně stehna a Clyde měl pistoli za opaskem.

ČTĚTE TAKÉ:

Nyní se budou obě zbraně 30. září dražit v Amherstu v New Hampshire. "Oba byli slavní už tehdy a myslím, že to přetrvalo dodnes," řekl Bobby Livingston z RR Auction. Očekává, že každá nabízená zbraň se prodá za 100 000 až 200 000 dolarů.

Do aukce přijdou i zlaté kapesní hodinky, které měl Clyde u sebe, a pouzdro na kosmetiku, které patřilo Bonnie. Bylo ve fordce obou gangsterů ve chvíli, kdy je policisté prostříleli.

Bonnie a Clyde se seznámili v roce 1930 v Texasu. Je jim připisováno 13 vražd a řada přepadení bank a vloupání. Jejich příběh byl předlohou známého filmu Arthura Penna z roku 1967, kdy gangstery hráli Warren Beatty a Faye Dunawayová.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!