Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Býk při koridě těžce zranil španělského toreadora

Magazín

  19:02aktualizováno  19:19
ZARAGOZA - Španělský toreador Juan Jose Padilla utrpěl vážná zranění v obličeji poté, co jej při koridě nabral býk na roh za spodní čelist. Zápasník s býky ponese podle agentury AP doživotní následky. Kromě ochromeného obličeje údajně nebude vidět na jedno oko.

Toreadora Juana Jose Padillu vážně zranil býk foto: Reuters

Televize odvysílaly záběry ukazující moment, kdy se levý roh zabořil do Padillovy dolní čelisti a poté se vynořil v oblasti jeho očí. Diváci křičeli hrůzou.

Po pětihodinové operaci je stav toreadora stabilizovaný, sdělila nemocnice Miguela Serveta v Zaragoze. Devětatřicetiletý Padilla utrpěl vážná zranění oka, obličejových kostí a kůže. Lékaři nebyli schopni opravit vážně poškozený obličejový nerv.

Toreadora Juana Jose Padillu vážně zranil býk

Na televizních záběrech je vidět, jak z Padillova obličeje prýští krev, když se v aréně Misericordia zvedal ze země. "Nic nevidím, nic nevidím," křičel, když jej odváděli k prvnímu ošetření. V nemocnici se pak lékaři pokusili zrekonstruovat kosterní strukturu Padillova obličeje s pomocí titanových plátů.

Španělsko postupně koridu zakazuje

Býk jménem Marques vážil 508 kilogramů a během pátečního večera byl druhým býkem, s nímž se Padilla utkal. Toreador měl štěstí, že roh býka nepronikl do mozku, řekl Padillův asistent Vicente Yesteras.

Autoři: ,