26. července 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Čech objel Polsko, 3544 kilometrů na lehokole

Cyklistický nadšenec Martin Adámek na takzvaném lehokole | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklistický nadšenec Martin Adámek na takzvaném lehokole | foto: www.adamek.cz

Celkem 3544 kilometrů urazil na své cestě na lehokole kolem Polska cyklistický nadšenec Martin Adámek. Z Náchodu vyrazil 13. června, po projetí všech polských pohraničních okresů se zpět vrátil v neděli večer. Adámek o svém návratu informoval ČTK.

Nadšený cyklista, který strávil na své cestě šest týdnů, urazil každý den v průměru 85 kilometrů a jel denně průměrně 5,5 hodiny. Dohromady byl v sedle svého lehokola 228,75 hodin čistého času.

Adámek, který si vezl vše potřebné v brašnách na kole, strávil 22 nocí ve stanu, v sedmi případech spal pod střechou a zbytek nocí pod širým nebem, píše na svém webu www.adamek.cz.

Podle zápisků na webu Adámek musel hned po vyjetí bojovat s nachlazením. Cestou ho potkaly technické obtíže s kolem i vichřice, před kterou musel prchat z pláže na Baltu. Na výpravě zhubl o osm kilogramů.

Sedmadvacetiletý Adámek má s dálkovými cestami na kole bohaté zkušenosti, v letech 2004 až 2007 vyrazil několikrát po Evropě. Například v roce 2007 jel k moři do Chorvatska, při cestě na pláže Jaderského moře a zpět urazil v sedle jízdního kola 3500 kilometrů a navštívil desítku zemí. V roce 2008 objel na kole Českou republiku.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz