Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Českou Miss se stala Iveta Lutovská

Magazín

  23:42
PRAHA - Titul Česká Miss pro rok 2009 získala pětadvacetiletá Iveta Lutovská z Třeboně. První vicemiss se stala osmnáctiletá Tereza Budková ze Sezimova Ústí, třetí místo v soutěži krásy patří osmnáctileté Zině Šťovíčkové z Nového Boru.

Nová Česká Miss 2009 Iveta Lutovská. foto: ČTK

Šerpu a korunku nové královně krásy dnes při slavnostním večeru v odbavovacím terminálu pražského ruzyňského letiště předala Miss Universe 2008 Dayana Mendozaová z Venezuely.

O korunku královny krásy v jubilejním pátém ročníku soutěže Česká Miss bojovalo 12 finalistek. Konečnou vítězku si zvolili diváci prostřednictvím SMS zpráv. Lutovská byla zároveň favoritkou poroty, která z 12 soutěžících vybírala šestici superfinalistek.

Nová královna krásy získala garantovaný roční kontrakt na milion korun a také celoživotní pojištění, osobní auto nebo luxusní prádlo. Bude rovněž Česko reprezentovat na prestižní mezinárodní soutěži krásy Miss Universe.

První vicemiss se zúčastní mezinárodní soutěže Miss Earth a druhou vicemiss čeká soutěž Model of the World.

Iveta Lutovská měří 181 cm a její míry jsou 92-62-93. Vystudovala obchodní podnikání a management na vysoké škole a v nyní se věnuje modelingu. Její životní motto zní: "Nechovej se k ostatním tak, jak nechceš, aby se chovali oni k tobě." Dvanáct finalistek bojovalo ještě o další tituly - nejkrásnější dívku čtenářů Blesku, Miss posluchačů rádia Frekvence 1 a Miss Internet. Všechny tři tituly získala první vicemiss Tereza Budková, která byla i favoritkou sázkařů. Vyhrála tak například poukazy na obuv nebo audiovizuální sestavu.

Na exotický zájezd pro dvě osoby do Keni a 100.000 korun se může těšit i jeden z hlasujících diváků.

V řadách publika nabité odletové haly usedl mimo jiné exprezident Václav Havel s manželkou Dagmar. Pozvání přijal i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Letos připravili pořadatelé pernou soutěž, která pečlivě zkoumala kvality soutěžících. Krásky se předváděly v extravagantních modelech českých oděvních designérů - od Alice Abraham, Heleny Fejkové, Jaroslavy Procházkové, Radky Sirkové a Martina Havla. V jedné z disciplín jim kupříkladu moderátoři kladli krátké heslovité otázky, na které musely dívky pohotově reagovat.

"Missky" představily i exkluzivní modely světoznámé módní návrhářky žijící v Libanonu Blanky Matragi, tančily a hovořily o sobě. Nechyběla ani tradiční promenáda v plavkách - ovšem v netradičním africkém stylu.

Večerem provázeli sourozenci Saša a Václav Rašilovovi a hudební program "okořenili" Dara Rolins, Kamil Střihavka, Petr Bende a Ondřej Ruml a skupina All X, známí ze soutěže X-Factor. Poprvé v historii soutěže doprovázela interprety živá orchestrální hudba.

Porotě tradičně předsedala ředitelka soutěže Michaela Maláčová, a to i přesto, že je ve vysokém stupni těhotenství. V minulých dvou ročnících rodila těsně před finále. Spolu s Maláčovou usedla v porotě mimo jiné i návrhářka Matragi, režisér Milan Šteindler a zpěvák slovenské skupiny No Name Igor Timko.

V Česku se pořádá již 20 let konkurenční Miss ČR. Letos se uskuteční na podzim a vysílat ji bude Česká televize. Nejvyšší soud počátkem roku definitivně potvrdil rozsudky, podle nichž Maláčová může používat pro svou soutěž označení Česká Miss. Bývalý pořadatel projektu Miss ČR Miloslav Zapletal ji v minulosti žaloval za nekalou soutěž a parazitování na úspěchu svého projektu.

Autor: