Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cheb pořádá v pátek street-party, architekti chtějí oživit bulvár

Magazín

  14:24
CHEB - Architekti z ateliéru A69, který je autorem návrhu nové pěší zóny v Chebu, ji chtějí oživit netradiční street-party, kterou pořádají v pátek večer. Jejím cílem je ukázat lidem možnosti, které nový bulvár nabízí a ponouknout je k tomu, aby jej více využívali i večer, řekl Matěj Šišolák z atelieru A69.

Pěší zóna v Chebu. foto: ČTK

"Chceme poskytnout jakýsi návod, aby se lidé nebáli zajít si na pěší zónu jen tak, nejen když tudy jdou z práce nebo na nákupy. Dohodli jsme se i s restauracemi na pěší zóně, že na street-party nechají otevřeno a pokud to půjde, budou v provoz předzahrádky," popsal Šišolák. I pro provozovatele kaváren a restaurací by to měla být příležitost nabídnout lidem nové možnosti, které pěší zóna skýtá.

Nová pěší zóna, jejíž hlavní část byla dokončena letos v létě, byla od počátku koncipována jako moderní městský bulvár, který se stane přirozeným místem setkávání a trávení času. "Jenže v minulosti a zatím i nyní je večer pěší zóna téměř prázdná, což je škoda," míní Šišolák.

Street-party, na kterou architekti pozvali nejen veřejnost, ale i své kolegy, má zpestřit hudba, k dokreslení atmosféry se využijí i moderní LED-diodové světelné sloupy, které jsou na pěší zóně umístěny. Natáčet se na party i časosběrný dokument o pěší zóně.

Moderní, světle vydlážděný bulvár, který vede téměř od vlakového nádraží až po historický střed města, stál město zhruba 130 milionů korun. Od středověkého náměstí jej pomyslně odděluje mohutný otáčející se kovový monoblok.

Práce na pěší zóně ještě definitivně neskončily. Dál se pracuje na přilehlých ulicích, kde by stavební činnost měla definitivně skončit letos na podzim.

Autoři: ,
Témata: Cheb, pěší zóna

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat