Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cheb pořádá v pátek street-party, architekti chtějí oživit bulvár

Magazín

  14:24
CHEB - Architekti z ateliéru A69, který je autorem návrhu nové pěší zóny v Chebu, ji chtějí oživit netradiční street-party, kterou pořádají v pátek večer. Jejím cílem je ukázat lidem možnosti, které nový bulvár nabízí a ponouknout je k tomu, aby jej více využívali i večer, řekl Matěj Šišolák z atelieru A69.

Pěší zóna v Chebu. foto: ČTK

"Chceme poskytnout jakýsi návod, aby se lidé nebáli zajít si na pěší zónu jen tak, nejen když tudy jdou z práce nebo na nákupy. Dohodli jsme se i s restauracemi na pěší zóně, že na street-party nechají otevřeno a pokud to půjde, budou v provoz předzahrádky," popsal Šišolák. I pro provozovatele kaváren a restaurací by to měla být příležitost nabídnout lidem nové možnosti, které pěší zóna skýtá.

Nová pěší zóna, jejíž hlavní část byla dokončena letos v létě, byla od počátku koncipována jako moderní městský bulvár, který se stane přirozeným místem setkávání a trávení času. "Jenže v minulosti a zatím i nyní je večer pěší zóna téměř prázdná, což je škoda," míní Šišolák.

Street-party, na kterou architekti pozvali nejen veřejnost, ale i své kolegy, má zpestřit hudba, k dokreslení atmosféry se využijí i moderní LED-diodové světelné sloupy, které jsou na pěší zóně umístěny. Natáčet se na party i časosběrný dokument o pěší zóně.

Moderní, světle vydlážděný bulvár, který vede téměř od vlakového nádraží až po historický střed města, stál město zhruba 130 milionů korun. Od středověkého náměstí jej pomyslně odděluje mohutný otáčející se kovový monoblok.

Práce na pěší zóně ještě definitivně neskončily. Dál se pracuje na přilehlých ulicích, kde by stavební činnost měla definitivně skončit letos na podzim.

Autoři: ,
Témata: Cheb, pěší zóna

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat