7. ledna 2010 6:13 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Chtěla svatbu snů, tak okradla šéfa o 14 milionů. Odsedí si dva roky

Svatba | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svatba | foto: Shutterstock

LONDÝN Britka Joanna Kentová si ze všeho nejvíc přála nádhernou, luxusní svatbu. Toužila po ní tak moc, že kvůli tomu, aby ji měla z čeho zaplatit, okradla svého zaměstnavatele o půl milionu liber. Soud ji za její čin odsoudil ke dvěma rokům odnětí svobody. Případ vzbudil v Anglii značnou pozornost, informovala o něm všechna přední média.

26letá Joanna Kentová se chtěla vdát se vší parádou. Pronajala si proto celý hotel na pláži, nechala připravit ohňostroj, hosty obdarovala šperky od Armaniho a vše zdobilo množství květin. Aby to měla matka dvou dětí z čeho zaplatit, ukradla 470 tisíc liber (cca 14 milionů korun) svému zaměstnavateli, z jehož firmy odešla dva měsíce před svatbou. Kentová pracovala jako účetní. Peníze, které měla vyplácet klientům, převáděla na svůj vlastní účet. Dělala to dva roky a tak dobře, že si toho nikdo nevšiml.

Na její podvod se přišlo až náhodou. Žena jednou udělala chybu, americké firmě vyplatila peníze v librách místo v dolarech. Nesrovnalosti v účtu si všimla finanční manažerka firmy a Kentová tak byla odhalena. Nebýt toho, že se spletla v měně, tak by se pravděpodobně na její podvody nikdy nepřišlo.

Konečný účet za svatbu byl následující: pronájem hotelu byl za 37.000, 50.000 liber stál obřad (v ceně nejsou zahrnuty květiny, pozvánky a ohňostroj na pláži). Levné nebyly ani šperky od Armaniho. Kentová si navíc koupila luxusní Mazdu za 38.000 liber a ještě Audi A4. Zbytek hotovosti použila na umoření hypotéky.

Soud ji původně uložil dva roky a osm měsíců vězení, ale vzhledem k tomu, že má Kentová malé děti, tak ji trest snížil na konečné dva roky.

mtrMiluše Trefancová