Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čínský řidič ujel stovky kilometrů s 'kartonovým' předním sklem

Magazín

  11:24
PEKING - Stovky kilometrů se podařilo ujet čínskému řidiči kamionu s kusem kartonu místo předního skla, než ho policie zastavila. Pan Li řídil svoje auto tak, že vystrčil hlavu postranním okénkem nebo se snažil sledovat provoz před sebou malými dírkami v kartonu.
Rozbité přední sklo - ilustrační foto.

Rozbité přední sklo - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Dopravní policisté ho spatřili na dálnici v provincii Che-nan a nevěřili svým očím.

"Počasí bylo mimořádně chladné, ale viděli jsme nákladní auto, které mělo místo předního skla kus kartonu, a řidič měl celou dobu hlavu vystrčenou z postranního okénka," řekl policejní mluvčí.

Když policisté auto zastavili, vystoupil Li z auta s tváří rudou chladem.

Policistům řekl, že měl před několika dny v provincii Chu-pej nehodu, ale kvůli nabitému pracovnímu programu neměl čas sklo vyměnit. Přiznal se jim také, že s provizorním "sklem" ujel neuvěřitelných 640 kilometrů.

"Když jelo hodně aut, řídil jsem s hlavou vystrčenou z okna. Jel jsem tímto způsobem, dokud mi neztuhl a nebolel krk, potom jsem zase řídil tak, že jsem se díval malými dírami v kartonu," vysvětlil policistům svoji neuvěřitelnou techniku jízdy. Policie doprovodila nákladní auto do nejbližšího servisu a nařídila Liovi, aby ho nechal řádně opravit, než se zase vrátí na silnici, píše list China News Network, ale nezmiňuje se o nějakém postihu nebezpečného řidiče.

Autoři: ,
Témata: karton

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!