4. ledna 2011 10:39 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Co se starou autolékárničkou? Pomůže i zvířatům v útulcích

bengálská kočka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy bengálská kočka - ilustrační foto |

PRAHA Nepotřebné staré autolékárničky, které neodpovídají vyhlášce, mohou lidé darovat sdružením pro nemocné kočky a jiná zvířata, která čekají v útulcích na své nové rodiny.

Výzva řidičům je na www.kocky-online.cz. Od 1. ledna roku musejí řidiči měnit ve svých vozech autolékárničky za ty s novým obsahem.

Co se starou autolékárničkou?

"Pokud budete kupovat novou lékárničku i vy, prosíme, nevyhazujte tu starou. Její obsah sice nevyhovuje vyhlášce, ale vyhovuje a pomůže opuštěným kočkám. Obvazy, šátky, rukavice či nůžky použijeme k péči o zraněná i ostatní zvířata," uvádí na webu Magda Krajmerová z občanského sdružení Animal's.

Autolékarna

Po Praze si členové sdružení darované lékárničky vyzvednou, případně mohou dárci poslat obsah lékárniček v obálce poštou. Kdo má zájem takto pomoci, může kontaktovat sdružení mailem.

Sdružení Animal's o.s. vzniklo v létě roku 2010 a zaměřuje se na pomoc opuštěným a bezprizorním zvířatům, zvlášť kočkám a psům. Funguje převážně na principu takzvaných domácích depozit. Tento systém péče má oproti klasickým útulkům výhodu v tom, že zvířata žijí v domácím prostředí, osvojí si základní hygienické návyky a zvykají si na soužití s lidmi.

Rok 2010 v obrazech

Zároveň absolvují preventivní veterinární zákroky, jako jsou očkování, odčervení, kastrace, případně označení čipem. Členové sdružení nejsou podle Krajmerové v péči o opuštěná zvířata žádnými nováčky, této činnosti se věnovali v rámci jiné organizace už několik let. Všichni členové pracují pro sdružení bezplatně a bez nároku na odměnu.

Zvířata přijímá sdružení především z oblasti Berounska, Příbramska, Hořovicka, Prahy - západ a podle kapacity i z dalších mimopražských oblastí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz