3. května 2010 21:01 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dánský dopravce nabízí ve svých autobusech 'sedadla lásky'

Dánská dopravní společnost Arriva nabízí ve svých autobusech "sedadla lásky". | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dánská dopravní společnost Arriva nabízí ve svých autobusech "sedadla lásky". | foto: Reuters

KODAŇ "Člověk nikdy neví, co se může přihodit, dokonce i láska na první pohled je v autobuse možná," usoudila dánská dopravní společnost Arriva. V každém ze svých 103 autobusů provozovaných na pěti linkách v Kodani začala proto nabízet zvláštní sedadla cestujícím bažícím po troše konverzace a možná i "sblížení". Spojená sedadla nesou jasný červený nápis Kaerlighedssaede (sedadla lásky).

"Někteří řidiči si všimli, že si ta sedadla vybírají usmívající se dívky v naději, že se jim během cesty naskytne zajímavá společnost," řekl agentuře AFP mluvčí Arrivy Martin Wex.

"Nikomu ale nemůžeme zaručit, že padne na ideální osobu, jakou hledá," zdůraznil. "Nabízíme jen lidem možnost popovídat si, trochu víc se zasmát a možná i získat něčí srdce." Akce prý potrvá dva týdny a u cestujících se podle svědectví řidičů setkává s kladnou odezvou. Kromě možného zamilování je ale jejím hlavním cílem podle Wexe "přitáhnout do našich autobusů více cestujících a přesvědčit osamocené řidiče, aby nechali svá auta v garáži a využili hromadnou dopravu - jako prémii pak dostávají šanci najít v autobuse své štěstí."

ČTK