Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Darujte k Vánocům prstýnek zdobenými vlastními zuby

Magazín

  11:32
SYDNEY - Chcete potěšit milovanou osobu neobvyklým a svým způsobem jedinečným dárkem? Darujte jí prstýnek zdobený vašimi zuby. Takový ďábelský dárek nabízí výtvarnice Polly van de Glasová ze Sydney. Můžete si u ní nechat udělat například prstýnek zdobený vašimi čtyřmi stoličkami nebo jednoduchý řetízek s přívěškem vyrobeným z vašeho řezáku.

Šperky ze zubů foto: http://vanderglas.com.au/

Polly říká, že sbírá zuby od svých přátel a rodinných příslušníků, "kteří jsou tak laskaví, že nabídnou část sama sebe". Zuby se pečlivě vysterilizují, než se z nich stane kuriózní šperk.

Šperky ze zubůPolly přiznává, že zuby je velmi obtížné sehnat, a proto přijímá vděčně všechny dary.

Osmadvacetiletá žena říká, že zájem o lidské tělo zdědila po svém dědečkovi, který byl profesorem mikrobiologie.

"Sbírám už léta zuby, vlasy a nehty, mám je na poličkách ve svém bytě v krásných sklenicích, kde zvláště vynikají různé struktury a barvy.

Například nehty ve sklenici vypadají skutečně jako krásné mušličky, rozplývá se. Polly také zasazuje zuby do vzácných kovů, které je podle ní snazší nosit pro ty, kdo jsou poněkud citliví, ale líbí se jim tento nápad.

Ceny začínají v přepočtu u sedmi tisíc korun za pečetní prsten z čistého stříbra s jedním lidským zubem a stoupají až k dvanácti tisícům korun za masivní prsten se čtyřmi lidskými zuby.

Autoři: ,
Témata: Vánoce, Sydney

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!