Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Desetiletý Nor si po osmi dnech znovu vyjel v autě. Ujel 30 km

Magazín

  6:30
OSLO - Desetiletý Nor, který minulý týden vyrazil s mladší sestrou na projížďku automobilem, sedl za volant znovu. Tentokrát zvládl ujet 30 kilometrů, tedy třikrát víc než posledně. Chlapec z města Dokka, asi 110 kilometrů severně od Norska, byl už minulou středu brzy ráno přistižen za volantem rodinného automobilu, v němž vzal na projížďku i půldruhého roku starou sestru.
V autě (ilustrační foto)

V autě (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Namířeno prý měli k babičce bydlící 60 kilometrů daleko. Po zhruba deseti kilometrech ale uvázli v závěji. Policie děti doprovodila domů a rodiče požádala, aby příště děti víc hlídali.

ČTĚTE TAKÉ:

Dnes ale norská policie oznámila, že chlapec vyrazil na silnice znovu, tentokrát v automobilu příbuzných, u nichž byla jeho rodina na návštěvě. Když si rodiče uvědomili, co se stalo, informovali policii, která prostřednictvím Twitteru a dopravního vysílání požádala veřejnost o spolupráci. Chlapec nakonec po 30 kilometrech zastavil a náhodný přihlížející mu sebral klíče, uvedla policie.

Zatímco po první vyjížďce policie případ považovala za ukončený, opakovaný incident už tak lehce nepřešla a upozornila na rodinu úřad péče o dítě.

"Nikdo nebyl zraněn, ale to bylo spíš dílem štěstí, než čehokoli jiného," řekl agentuře Reuters policejní mluvčí Baard Christiansen.

"Dospělé osoby v okolí chlapce nyní na sebe musí vzít odpovědnost, než se stane tragédie," varoval mluvčí. "Je děsivé a velmi smutné, že mu bylo umožněno, aby v tom pokračoval," dodal Christiansen.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat