Pondělí 17. května 2021svátek má Aneta 14 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Desetiletý Nor si po osmi dnech znovu vyjel v autě. Ujel 30 km

V autě (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V autě (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

OSLO Desetiletý Nor, který minulý týden vyrazil s mladší sestrou na projížďku automobilem, sedl za volant znovu. Tentokrát zvládl ujet 30 kilometrů, tedy třikrát víc než posledně. Chlapec z města Dokka, asi 110 kilometrů severně od Norska, byl už minulou středu brzy ráno přistižen za volantem rodinného automobilu, v němž vzal na projížďku i půldruhého roku starou sestru.

Namířeno prý měli k babičce bydlící 60 kilometrů daleko. Po zhruba deseti kilometrech ale uvázli v závěji. Policie děti doprovodila domů a rodiče požádala, aby příště děti víc hlídali.

ČTĚTE TAKÉ:

Dnes ale norská policie oznámila, že chlapec vyrazil na silnice znovu, tentokrát v automobilu příbuzných, u nichž byla jeho rodina na návštěvě. Když si rodiče uvědomili, co se stalo, informovali policii, která prostřednictvím Twitteru a dopravního vysílání požádala veřejnost o spolupráci. Chlapec nakonec po 30 kilometrech zastavil a náhodný přihlížející mu sebral klíče, uvedla policie.

Zatímco po první vyjížďce policie případ považovala za ukončený, opakovaný incident už tak lehce nepřešla a upozornila na rodinu úřad péče o dítě.

"Nikdo nebyl zraněn, ale to bylo spíš dílem štěstí, než čehokoli jiného," řekl agentuře Reuters policejní mluvčí Baard Christiansen.

"Dospělé osoby v okolí chlapce nyní na sebe musí vzít odpovědnost, než se stane tragédie," varoval mluvčí. "Je děsivé a velmi smutné, že mu bylo umožněno, aby v tom pokračoval," dodal Christiansen.

,

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...