Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Desetiletý Nor si po osmi dnech znovu vyjel v autě. Ujel 30 km

Magazín

  6:30
OSLO - Desetiletý Nor, který minulý týden vyrazil s mladší sestrou na projížďku automobilem, sedl za volant znovu. Tentokrát zvládl ujet 30 kilometrů, tedy třikrát víc než posledně. Chlapec z města Dokka, asi 110 kilometrů severně od Norska, byl už minulou středu brzy ráno přistižen za volantem rodinného automobilu, v němž vzal na projížďku i půldruhého roku starou sestru.
V autě (ilustrační foto)

V autě (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Namířeno prý měli k babičce bydlící 60 kilometrů daleko. Po zhruba deseti kilometrech ale uvázli v závěji. Policie děti doprovodila domů a rodiče požádala, aby příště děti víc hlídali.

ČTĚTE TAKÉ:

Dnes ale norská policie oznámila, že chlapec vyrazil na silnice znovu, tentokrát v automobilu příbuzných, u nichž byla jeho rodina na návštěvě. Když si rodiče uvědomili, co se stalo, informovali policii, která prostřednictvím Twitteru a dopravního vysílání požádala veřejnost o spolupráci. Chlapec nakonec po 30 kilometrech zastavil a náhodný přihlížející mu sebral klíče, uvedla policie.

Zatímco po první vyjížďce policie případ považovala za ukončený, opakovaný incident už tak lehce nepřešla a upozornila na rodinu úřad péče o dítě.

"Nikdo nebyl zraněn, ale to bylo spíš dílem štěstí, než čehokoli jiného," řekl agentuře Reuters policejní mluvčí Baard Christiansen.

"Dospělé osoby v okolí chlapce nyní na sebe musí vzít odpovědnost, než se stane tragédie," varoval mluvčí. "Je děsivé a velmi smutné, že mu bylo umožněno, aby v tom pokračoval," dodal Christiansen.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!