Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Devět let se toulala fenka Muffy Austrálií. Teď se vrátila domů

Magazín

  11:18
SYDNEY - Australané mají svého Gora. Příběh, jak opsaný z filmového scénáře, se stal v Melbourne. Devět let putovala po Austrálii ztracená fenka křížence bílého teriéra Muffy. A teď, zhruba 2000 kilometrů od jejího původního domova, ji našli ochránci zvířat. Muffy ke své paničce, sedmnáctileté Chloe z Brisbane, odcestuje příští týden.

Muffy se svou šťastnou paničkou Chloe foto: Reprofoto

Mluvčí australské organizace na ochranu zvířat (RSPCA) Tim Pilgrim uvedl, že majitele bílosrstého křížence teriéra našli díky čipu, který měla Muffy pod kůží. Ochránci zvířat fenku odchytili, když se procházela po ulicích Melbourne.

Už v pondělí nebo v úterý Muffy nastoupí do letadla a pocestuje zpátky domů za svou paničkou do města Brisbane v Queenslandu. Fenka je v dobrém zdravotním stavu.

Dnes sedmnáctiletá Chloe Rushby Lampardová dostala štěňátko z útulku ke svým osmým narozeninám, krátce poté se fenka ztratila. "Myslela jsem, že je již dávno mrtvá. Vždyť je to devět let. Ale když mi pejska popsali, hned jsem věděla, že to je naše Muffy," řekla  matka Chloe.

"Když jsem dotelefonovala, zavolala jsem své dceři a zeptala se jí, zda sedí. Pak jsem jí řekla, že našli Muffy. Dcera je nadšená. Bude to dojemné setkání. Jak se Muffy dostala až do Melbourne však asi zůstane navždy tajemstvím," dodala.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Prodej bytu 3+kk 65 m2, po rekonstrukci, Dukla
Prodej bytu 3+kk 65 m2, po rekonstrukci, Dukla

náměstí Dukelských hrdinů, Pardubice - Zelené Předměstí
4 690 000 Kč