29. května 2009 15:26 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Devětadvacetiletého otce 21 dětí chtějí kastrovat, slibuje polepšení

Těhotná žena | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Těhotná žena | foto: shutterstock.com

Vitalita a plodnost jednoho devětadvacetiletého Američana je až zarážející. Muž se ocitl u soudu kvůli neplacení alimentů. Tam se totiž zjistilo, že má 21 dětí s 11 ženami.

"Prostě se to stalo," uvedl podle deníku mnohonásobný otec Desmond Hatchett z Knoxville ve státě Tennessee. Mnozí Knoxvilleští se údajně začali halasně dožadovat Hatchettovy kastrace, napsal britský list The Daily Telegraph.

Ten ale slíbil, že už žádné další potomky nezplodí. "Skončil jsem. Říkám, skončil jsem." Hatchett, který žije z minimálním mzdy, se televizním reportérům pochlubil, že si pamatuje jména i věk všech svých ratolestí. Nejstaršímu dítěti je 11 let, nejmladší je novorozenec. Pýchou se mu dmula hruď i nad tím, že si během jediného roku pořídil čtyři děti s různými ženami.

Úřady mají v plánu sebrat mu polovinu měsíčního platu, aby se dostalo aspoň na jeho nejmladší dítka. Nicméně i tak na každé dítě vyjde v přepočtu jen asi 30 korun týdně.

Hatchettův právní zástupce Keith Pope prohlásil, že jeho klient nemůže finančně podporovat všechny své potomky, takže nezbývá, než aby se o ně postaral stát Tennessee.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!