Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diamanty zadarmo přiměly Japonce stát dlouhé fronty

Magazín

  12:12
TOKIO - Centrem Tokia se táhly fronty na několik bloků. Francouzská šperkařská společnost Mauboussin totiž vyhlásila, že má pro své první dnešní zákazníky jako dárek pět tisíc malých diamantů. Podnik se tak snaží upoutat pozornost klientů, protože ho v Japonsku neznají; vznikl ve Francii před 181 lety.

Jeden ze šťastných majitelů diamantu. foto: AFP

Mauboussin nabídl prvním zákazníkům jako pozornost kameny o 0,1 karátu. Cena jednoho kamene činí kolem 5000 jenů (téměř 1000 Kč). Na diamanty zdarma ale láká zákazníky ke svým prstenům a náušnicím, jejichž ceny začínají na 50.000 jenů (9940 Kč).

Tisíce lidí čekají frontu na diamanty zadarmo.

"Hodnota diamantů nepůjde nikdy dolů," řekla agentuře AP jedna z čekajících. Devětatřicetiletá žena v domácnosti přijela vlakem z nedalekého města Kawasaki, když se o nabídce dozvěděla z televizní reklamy.

Mauboussin otevřel svůj vlajkový japonský obchod v luxusní čtvrti Ginza letos v únoru. Prodejna v oblasti s nejvyššími nájmy nemovitostí ale zela prázdnotou, přestože se podnik při jejím otevírání spojil s mezinárodními celebritami. Japonci zkrátka Maboussin neznají.

Jeden ze šťastných majitelů diamantu.

Trendy ale milují. Do front se řadili kvůli prvním mobilům iPhone od americké firmy Apple, hračkám tamagoči a mnoha videohrám. Fronty v Tokiu jsou tak znamením, že některá z firem přilákala zájem. Když loni otevíral svou první tokijskou prodejnu švédský oděvní maloobchod Hennes & Mauritz, či H&M, táhly se k němu fronty několik týdnů, napsala agentura AP.

Autor: