Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dívka vydražila na webu své panenství. Za půl milionu. Kvůli školnému

Dívka s laptopem (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dívka s laptopem (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

WELLINGTON Aby zaplatila školné, vydražila devatenáctiletá novozélandská studentka své panenství na internetu. Podle úřadů tak neporušila žádný zákon, varují ale před nebezpečím, které plyne ze stýkání se s neznámými lidmi prostřednictvím internetu.

Neznámá studentka vydražila panenství za 32.000 dolarů (594.000 korun) na inzertním serveru www.ineed.co.nz. Peníze prý hodlá použít na zaplacení školného. Její inzerát si prohlédlo více než 30.000 uživatelů a přes 1200 zájemců jí údajně učinilo nabídku.

Majitel serveru Ross McKenzie uvedl, že inzerát neporušuje vnitřní pravidla, podle nichž nesmí inzerce ohrožovat obecnou mravnost a musí být v souladu se zákonem. Na Novém Zélandu je prostituce legální. Pokud jsou obě strany dospělé a s obchodem souhlasí, může být provozována ve veřejných domech, na ulicích nebo pomocí internetové a tištěné inzerce.

Podle mluvčího novozélandské policie nebyly porušeny žádné zákony, varoval ale před nebezpečím spojeným s nabízením podobných služeb, jako v případě třiadvacetiletého muže, který před soudem v USA čelí obvinění z vraždy, znásilnění a loupeže a který se se všemi svými oběťmi seznámil na internetu.

Dívka, která podala inzerát pod profilem Unigirl, uvedla, že potřebuje finanční prostředky na další studia. "Nabízím svoje panenství kupci, který učiní nejvyšší nabídku, pokud bude zaručena osobní bezpečnost," uvedla studentka. "Uvědomuji si všechny možné důsledky tohoto rozhodnutí." Nejde o první případ, kdy mladá dívka prodávala své panenství na internetu.

Podle britského tisku nabízela podobným způsoben sex šestnáctiletá dívka v Irsku. Dívka inzerát zrušila poté, co zjistila, že jeden ze zájemců je novinář. Dvaadvacetiletá studentka ze San Diega ve Spojených státech uvedla, že za své panenství dostala nabídky až 3,7 milionu dolarů (68 milionů korun).

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Jak přežít období růstu zubů u dětí? S těmito tipy to zvládnete levou zadní
Jak přežít období růstu zubů u dětí? S těmito tipy to zvládnete levou zadní

Když miminku začnou růst zoubky, jste na začátku těžkého období, kdy se z něj stává nešťastný slintající uzlíček. Máme tipy, jak mu můžete co nejvíce ulevit.