Jindal se stal nejen nejmladším guvernérem, ale i prvním šéfem některého z amerických států pocházejícím z Indie. Jeho vítězství v sobotním guvernérském klání bylo více než přesvědčivé. Porazil celkem 11 soupeřů a získal 54 procent hlasů proti svému největšímu soupeři, demokratovi Walteru Boassovi. který získal jen 18 procent hlasů. Podle agentury AFP pramení jeho vítězství z následků ničivého hurikánu Katrina, kdy se většina voličů Louisiany odklonila od demokratických kandidátů, ke kterým se po léta tradičně upínala. Voliči prý nebyli spokojeni s tím, jak se předchozí demokratická guvernérka Kathleen Blancová s katastrofou vypořádala.
Piyush Jindal je syn indických přistěhovalců, jeho rodiče pocházejí z Dillí. Když mu byly čtyři roky, vymyslel si pro sebe přezdívku „Bobby“. Na střední škole se zřekl hinduismu a přešel ke křesťanství. Během předvolební kampaně byl jeho původ často předmětem debat, ale Jindal na otázky související s rasou nerad odpovídal. „Jediné barvy, které jsou nyní důležité, jsou červená, bílá a modrá,“ to byla jeho volební hesla.
Velkou podporu pravicových voličů si získal zejména tím, že zcela potlačil svoje kořeny a zaměřil se na zdůrazňování toho, že je rodný občan státu Louisiana a římský katolík. Voliče se snažil oslovit svým konzervativně sociálním programem. Je známý svým nesouhlasem s potraty, svazky gayů a je proti dalším regulacím ohledně držení zbraní. „Moji rodiče přišli do této země, aby následovali americký sen a hádejte, co se stalo? Našli americký sen, který žije a kterému se dobře daří zde, v Louisianě,“ pronesl Jindal ve své vítězné řeči. Jeho matka byla již těhotná, když přišla do Ameriky, aby pokračovala ve studiu nukleární fyziky. Jeho otec, inženýr, pochází z devíti dětí z chudé zemědělské rodiny v Paňdžábu. Indové a američtí Pákistánci v minulosti vyjadřovali nesouhlas s Jindalovým odmítáním jeho indického původu, ale nyní jsou na něho pyšní a oslavují jeho úspěch zejména s odkazem na původ jeho otce. Deník Times of India napsal, že ve vesnici jeho původu Chánpuru vypukly mohutné oslavy.
Pověst bezúhonného politika
Jindal měl kromě voličů také velikou podporu louisianského tisku. „Bobby Jindal je čerstvá krev, kterou Louisiana potřebuje. Je mladý, pohledný, energický, upřímný, bezúhonný, ženatý, má děti, je křesťan, uznává právo vlastnit zbraň a překládá detailní plán na boj proti zločinu ve státě, který má pro kriminálníky přísné tresty již stanovené,“ psaly o něm noviny The Crowley Post Signal. Na jiném místě je popisován jako indoamerický Barack Obama - mladá vycházející hvězda politické strany. Jindal kandidoval na guvernérský post již v roce 2003, kdy neuspěl. O rok později se stal členem Kongresu.