10. prosince 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Do polštářů či nádržky WC. Kam schovat dárky?

Hledání dárků - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hledání dárků - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Hledání vánočních dárků, zábava pro nedočkavé slídily. Kam překvapení schovat, aby ho dotyčný nenašel? Skříň není úplně vhodné místo. Někteří lidé ale mají vymyšlené důmyslnější úkryty.

Manžel Nicole Plescherové Chip je slídil, jak o něm sama říká. Každý rok před Vánocemi se snaží najít dárky, které si pro něj schovává. "To čekání ho prostě zabíjí," řekla Plescherová listu The Wall Street Journal. A proto rok co rok vymýšlí čím dál důmyslnější schovky.

Na míru dělaný ragbyový svetr v retro stylu se jí například v loňském roce podařilo úspěšně ukrýt v prostoru na rezervní kolo v jejich automobilu. Právě teď má sluneční brýle Oakley schované uvnitř počítačové sestavy v kanceláři, kde si je jistá, že je manžel nenajde. Předvánoční období je prostě časem tajností na pracovišti i doma.

Dárky zašité v polštářích nebo v pohovce

Nejoblíbenějším místem schovávání je skříň, kterou volí více než polovina dotázaných. Ovšem to je jen pro amatéry. Do kategorie mnohem kreativnějších patří lidé, kteří dárky schovávají pod stropní desky nebo do polštářů na pohovce, lepí je pod desky stolů a strkají dokonce i do záchodové nádržky.

Kanceláře jsou oblíbeným místem pro ukrytí dárků. V marketingové firmě ve městě Holly Springs v Severní Karolíně se dárky povalovaly všude možně tak dlouho, až se zaměstnanci před několika lety dohodli a vyčlenili pro ně jeden stůl v odpočívárně.

Otevírání dárků, ilustrační foto

Dobrá skrýš neznamená vítězství

Zakladatel a šéf firmy David Chapman si sem nechal přivézt metr a půl dlouhý stůl na fotbálek a další hry několik týdnů před Vánocemi, aby ho tak utajil před tehdy osmiletým synem Samem. Jenže složení stolu odkládal Chapman tak dlouho "z čisté hrůzy", že nakonec strávil téměř celou noc před Vánocemi skládáním. Nakonec ale i přes pomoc devatenáctiletého syna Grahama museli nad ránem stejně kapitulovat, odvézt stůl domů nedokončený a připevnit k němu cedulku "Santa to zítra dodělá".

Brát si dárky domů může být riskantní. Amy Malinová z Los Angeles před lety ukryla starou vinylovou desku, kterou koupila pro svého tehdejšího přítele diskžokeje tak, že ji přilepila pod víko záchodové nádržky. Tahle strategie by fungovala dokonale, kdyby jí ve stejnou dobu neprasklo potrubí, které zaplavilo celý byt vodou po kolena a neušetřilo ani onu desku.

Důmyslné řešení vymyslel také jistý otec. Na černý pátek v loňském roce koupil tři bicykly za poloviční cenu pro své děti ve výprodeji - a domluvil se s obchodem na jejich uskladnění až do Vánoc.

Oblek pro manžela skončil v pytli pro charitu

Někteří lidé kupují dárky už dlouho před Vánocemi a pak zapomenou, kam je vlastně schovali. Joyce Stevensová z Raleighu v Severní Karolíně takhle zabalila nové oblečení koupené pro manžela a schovala ho do balíku šatů a hraček vytříděných pro charitu. Pak ale na dárek zapomněla a celý balík poslala neziskové organizaci pro potřebné děti. "Vzpomněla jsem si na to až na Vánoce a bylo mi pěkně mizerně," vypráví. "Ale manžel řekl: 'Pusť to z hlavy.'" Ovšem největší riziko stejně představují zvědaví členové rodiny. Zhruba 11 procent dotázaných přiznává, že se aktivně snaží hledat dárky schované manželem či manželkou nebo rodiči. Dárky schované v kufrech tak často končí třeba u důvěryhodných sousedů.

Donna Dozemanová schovává dárky pro své dvě děti za octem a nakládanou zeleninou, "protože tam nikdy neslídí po sladkostech". A v loňském roce ji napadlo dát dárky do prázdného pytle od odpadků a strčit ho do krbového komína. Na Vánoce pak prohlásila: "Koukejte, co nám tady Santa nechal!" A blahořečila tomu, že krb tak málo používají.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz